عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افسران ارشد ارتش ليبي به صف تظاهرات‌كنندگان پيوستند

افسران ارشد ارتش ليبي به صف تظاهرات‌كنندگان پيوستند
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:33 ب.ظ

89/12/02 - 12:19
شماره:8912020253
تمرد افسران ارتش از دستورات قذافي؛
افسران ارشد ارتش ليبي به صف تظاهرات‌كنندگان پيوستند

خبرگزاري فارس: برخي از نيروهاي ارتش ليبي از دستور قذافي مبني بر كشتار تظاهرات‌كنندگان تمرد كردند و به صفوف مردم معترض پيوستند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "وطن " چاپ آمريكا، برخي گزارش‌ها حاكي از بروز شكاف و دودستگي در داخل ارتش ليبي بدليل صدور دستور تيراندازي به سوي تظاهرات‌كنندگان به وجود آمده است و برخي از افسران ارتش قذافي از دستور او تمرد كرده‌اند.

به گفته يك منبع آگاه ليبيايي، سرتيپ "عبدالفتاح يونس " يكي از فرماندهان ارشد ارتش، سرگرد "سليمان محمود " و 8 افسر بلندپايه ديگر اعلام كرده‌اند كه در راس نيروهاي ويژه خود از پايتخت ليبي به شهر بنغازي خواهند رفت تا از اين شهر درقبال مزدوران آفريقايي و اجير‌شده [قذافي] حمايت كنند.

پايگاه اينترنتي "ليبيا المستقلة " كه داراي گرايشي معارض قذافي است به نقل از منابع ويژه خود نوشت: گردانهاي امنيتي در بنغازي و بطور مشخص گردان "الفضيل بوعمر " تظاهرات‌كنندگان را با سلاح‌هاي سنگين از جمله آر‌پي‌جي، ضد تانك‌ها و سلاحهاي ضدهوايي هدف قرار مي‌دهند.

در ادامه اين گزارش آمده است: بنغازي همچنان صحنه يك جنايت بزرگ غيرقابل وصف است اما ارتش نيز دچار دو دستگي شده است و برخي از افسران ارتش به صفوف معترضان پيوسته‌اند.

يك پزشك در يكي از بيمارستانهاي بنغازي اظهار داشت كه تعداد كشته‌هاي اين جنايت تاكنون به 285 نفر رسيده است.

پايگاه خبري "الجبهة الوطنية لإنقاذ ليبيا "[ جبهه ملي براي نجات ليبي] نيز اعلام كرد كه گردان "الصاعقة " واقع در شهر بنغازي به تظاهرات‌كنندگان پيوسته‌ است.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها