عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

حزب‌ مؤتلفه اسلامي پشت سر جامعتين حركت مي‌كند

حزب‌ مؤتلفه اسلامي پشت سر جامعتين حركت مي‌كند
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:39 ب.ظ

89/12/02 - 10:49
شماره:8911300455
حبيبي در گفت‌وگو با فارس:
حزب‌ مؤتلفه اسلامي پشت سر جامعتين حركت مي‌كند

خبرگزاري فارس: دبيركل حزب موتلفه اسلامي گفت: حزب مؤتلفه اسلامي پشت سر جامعه روحانيت مبارز و جامعه مدرسين حوزه علميه قم حركت مي‌كند.

محمدنبي‌حبيبي دبيركل حزب‌ موتلفه اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس «توانا»، در خصوص موضوع اتحاد ميان اصولگرايان، منشور اصولگرايي جامعتين و كميته سه نفره رئيس‌جمهور، اظهار داشت: اقدام آقاي رئيس‌جمهور براي جمع كردن 30 نفر از چهره‌هاي شاخص اصولگرا و حركت جامعتين با تشكيل جلسه ميان اصولگرايان در طول و امتداد يكديگر است.

وي ادامه داد: تقويت وحدت ميان اصولگرايان زمانيكه با محوريت جامعه مدرسين حوزه علميه قم و جامعه روحانيت مبارز (جامعتين) انجام گيرد، احتمال تعميق،‌ گسترش و پذيرش اين وحدت بدون شك از سوي قاطبه اصولگرايان زياد خواهد بود.

دبيركل حزب موتلفه اسلامي با اشاره به منشور اصولگرايي منتشر شده از سوي جامعتين، اظهار داشت: زمانيكه از اصولگرايي سخن گفته مي‌شود؛ بايد تعريف روشني از آن وجود داشته باشد و براي تشخيص رفتار آنها نياز به معيار روشني است كه منطبق با موازين باشد، بنابراين انتشار منشور اصولگرايي يك كار نظري لازم و مفيد براي تقويت وحدت ميان اصولگرايان است.

حبيبي همچنين در خصوص افراد و گروه‌هايي كه نام اصولگرايي را يدك مي‌كشند، اما عملكرد مناسبي را به خصوص در دوران فتنه 88 از خود بروز ندادند، گفت: در مبحث اصولگرايي يك كف و يك سقف وجود دارد، لذا افرادي كه ميان كف تا سقف هستند را بايد اصولگرا دانست و سعي كرد دايره اصولگرايي را محدود نكرد، اما اگر كسي با ادعاي اصولگرايي كاري را چه با سكوت و چه با سخن و چه با رفتار خلاف مواضع اصولگرايي انجام داده باشد طبيعتا از كف معيار هم برخورد نيست.

وي در خصوص چگونگي ادامه روند كار منشور اصولگرايي گفت: در صورتي كه مقدمات كار پيشرفت كرده و جلسات اصولگرايي جامعتين و كميته سه نفره ادامه پيدا كند، به طور طبيعي سنجش‌هاي انطباق افراد با منشور اصولگرايي صورت خواهد گرفت.

دبير كل حزب موتلفه اسلامي در ادامه بيان داشت: در سنجش‌ها بايد موضوع جذب حداكثري و دفع حداقلي مورد سفارش رهبر معظم انقلاب حتما مورد توجه قرار گيرد، چراكه اصولگرايي همچون مراتب بهشت و درجات و طبقاتي دارد و كساني وارد بهشت مي‌‌شوند كه حداقل بندگي را كرده باشد.

حبيبي در خاتمه با اشاره به انتخابات آينده مجلس شوراي اسلامي گفت: در انتخابات آينده حزب موتلفه اسلامي پشت سر جامعتين حركت خواهد كرد.
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 238779
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها