عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وابستگي نظام‌هاي حكومتي در منطقه به آمريكا عامل بحران در اين كشورهاست

وابستگي نظام‌هاي حكومتي در منطقه به آمريكا عامل بحران در اين كشورهاست
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:41 ب.ظ

89/12/02 - 11:47
شماره:8912020184
لاريجاني در ديدار با همتاي اكوادوري:
وابستگي نظام‌هاي حكومتي در منطقه به آمريكا عامل بحران در اين كشورهاست

خبرگزاري فارس: رئيس مجلس در ديدار با رئيس مجلس اكوادر با تأكيد بر اينكه وابستگي نظام‌هاي حكومتي در منطقه به آمريكا عامل بحران در اين كشورهاست، گفت كه معادلات جديدي در حال شكل‌گيري در منطقه است و ملت‌ها در حال تنفس فضاي جديدي هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي عصر روز گذشته در ديدار با رئيس مجلس ملي آكوادور، تحولات اخير منطقه را انقلاب‌هاي عميق ناشي از نارضايتي مردم كشورهاي منطقه از رفتارهاي امريكا و نظام‌هاي ديكتاتوري خواند و اظهار داشت: قطعاً نتيجه اين تحولات به نفع مردم كشورهاي منطقه خواهد بود.

لاريجاني با بيان اينكه وابستگي نظام‌هاي حكومتي در منطقه به آمريكا عامل بحران در اين كشورهاست، گفت: معادلات جديدي در حال شكل‌گيري در منطقه است و ملت‌ها در حال تنفس فضاي جديدي هستند.

وي در ادامه سخنانش ضمن ابراز خرسندي از روند رو به رشد مناسبات دوستانه دو كشور، عنوان كرد: ايران و اكوادور از فرصت‌هاي فراواني براي تقويت همكاري‌هاي دوستانه خود به ويژه در بخش‌هاي صنعت، كشاورزي و بازرگاني برخوردارند.

رئيس مجلس در همين راستا با تأكيد بر نقش مهم همكاري‌هاي پارلماني، آمادگي مجلس شوراي اسلامي را براي حمايت از توسعه همه جانبه روابط دو كشور ابراز داشت.

در ادامه اين ديدار، "كوردورو " رئيس مجسل ملي اكوادرو نيز هدف از سفر خود به كشورمان را توسعه و گسترش هر چه بيشتر مناسبات دوستانه بين دو كشور دانست و تصريح كرد: دولت و پارلمان اكوادور از توسعه و تقويت همكاري‌ها با ايران در همه زمينه‌ها حمايت مي‌كنند.

وي با تأكيد بر نقش برجسته تاريخ، فرهنگ و تمدن ايران در منطقه، متذكر شد: ديدگاه‌هاي مشترك دو كشور در زمينه‌هاي سياسي و بين‌المللي، زمينه‌هاي خوبي براي توسعه همكاري بين دو كشور ايجاد كرده است.

به گفته "كوردورو "، اكوادور از هر پيشنهادي براي تقويت روابط پارلماني استقبال مي‌كند.

به گزارش فارس، طرفين در اين ديدار ضمن بررسي چشم‌انداز مراودات دوستانه دو كشور بر اجراي تفاهم نامه‌هاي همكاري بين دو كشور به ويژه در بخش اقتصادي و كشاورزي تأكيد كردند.
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها