عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

جزئيات دومين همايش ايران و استعمار انگليس

جزئيات دومين همايش ايران و استعمار انگليس
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:45 ب.ظ

89/12/02 - 10:43
شماره:8911300902
جزئيات دومين همايش ايران و استعمار انگليس

خبرگزاري فارس: دومين همايش يك روزه ايران و استعمار انگليس با همكاري مراكز دوازده گانه تاريخ پژوهي 3 اسفند در دانشگاه تهران برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس، دومين همايش يك روزه ايران و استعمار انگليس با همكاري مراكز دوازده گانه تاريخ پژوهي تحت عنوان مجمع هماهنگي مراكز تاريخ پژوهي و بانك‌هاي اسناد (مهتاب) 3 اسفند 89 در دانشگاه تهران تالار علامه اميني برگزار مي‌شود.

اين همايش يك روزه در نوبت صبح از ساعت 8:30 آغاز مي‌شود و پس از سخنراني رياست علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي، تا ساعت 12 با ارائه خلاصه مقالات ارائه شده به همايش از سوي محققان و پژوهشگران حوزه تاريخ ادامه مي‌يابد.
همايش در نوبت بعد از ظهر پس از سخنراني غلامعلي حداد عادل رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي با ارائه گزارش مقالات و تحقيقات ارائه شده از سوي پژوهشگران تاريخي ادامه مي‌يابد.
در پايان همايش، ميزگردي با عنوان نقش انگليس در برآمدن رضاخان و تداوم سلسه پهلوي با حضور مجتبي سلطاني، صادق زيبا كلام و عباس سليمي نمين است.

همايش با ارائه نتايج پژوهش‌هاي محققان، پژوهشگران و استادان حوزه‌هاي تاريخ‌، سياست و فرهنگ از جمله حسام‌الدين آشنا، محمد رجبي، مجتبي راعي، حجت الاسلام علي ابوالحسني (منذر)، غلامعلي افروز، نسرين نگاهيان، تقي طبرسا، رضا نظر‌آهاري، يوسف كرمي چمه، حجت الاسلام محسن حيدري و محمد علي بهمني قاجار به ارائه نتايج تحقيقات و پژوهش‌هاي خود مي‌پردازند.
همچنين در هنگام برگزاري همايش، نمايشگاهي از كتب، اسناد و تصاوير تاريخي از سوي مراكز مذكور در جوار همايش برپاست كه كتب خود را با 30 درصد تخفيف عرضه مي‌‌كند.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286867
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها