عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نظام راستي آزمايي موجود نا متوازن و نيازمند اصلاح است

نظام راستي آزمايي موجود نا متوازن و نيازمند اصلاح است
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:45 ب.ظ

89/12/02 - 13:28
شماره:8912020344
سلطانيه در نشست فني كميسيون مقدماتي معاهده منع جامع آزمايش‌هاي هسته‌اي:
نظام راستي آزمايي موجود نا متوازن و نيازمند اصلاح است

خبرگزاري فارس: نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران در وين به عدم توازن موجود در برنامه‌هاي نظام راستي آزمايي اشاره كرد و خواستار حل و فصل آن شد.

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، علي اصغر سلطانيه سفير و نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران در وين كه رياست گروه 77 را در سال 2011 بر عهده دارد در نشست فني كميسيون مقدماتي معاهده منع جامع آزمايش‌هاي هسته‌اي از طرف گروه 77 و چين (چين به عنوان عضو ناظر در اين گروه معمولاً از اكثر مواضع گروه حمايت مي‌‌كند) را قرائت كرد كه به عنوان اسناد سازمان به ثبت رسيد.
وي با تشريح مواضع گروه 77 متشكل از كشورهاي در حال توسعه، برضرورت توجه به نظرات اين گروه به عنوان بزرگترين گروه كشورهاي همفكر در اين سازمان تأكيد كرد.

با توجه به بودجه بيش از 120 ميليون دلاري اين سازمان و شرايط دشوار ناشي از بحران اقتصادي كه بسياري از كشورها با آن مواجه هستند در اين بيانيه بر ضرورت صرفه جويي و عدم رشد بودجه تأكيد شد.
سلطانيه در اين بيانيه ضمن انتقاد از عدم توازن لازم در استخدام كارشناسان و كاركنان دبيرخانه كه بيشتر آنها از كشورهاي غربي مي‌باشند، ضرورت اصلاح وضعيت موجود و حضور كارشناسان كشورهاي در حال توسعه در اين سازمان را يادآور شد.

در اين بيانيه همچنين بر تقويت توانمندي‌هاي فني كشورهاي عضو از طريق دريافت اطلاعات و بهره‌وري‌هاي علمي و فن آوري‌هاي مربوطه اين سازمان تأكيد شد و در اين راستا به منظور توسعه اجتماعي و اقتصادي كشورها، برگزاري دوره‌ها و كارگاه‌هاي آموزشي به منظور شناخت داده‌ها و محصولات نرم افزاري اين سازمان بويژه براي كشورهاي در حال توسعه خاطرنشان شد.

نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران در وين همچنين با توجه به برخي مشكلات و كاستي‌هاي فعلي، به عدم توازن موجود در برنامه‌هاي نظام راستي آزمايي در اين سازمان اشاره كرد و خواستار حل و فصل آن شد.
نشست فني معاهده منع جامع آزمايش‌هاي هسته‌اي از تاريخ 25 بهمن ماه كار خود را به مدت سه هفته در وين آغاز كرد و به بررسي‌ موضوعات فني مربوط به آماده سازي رژيم راستي آزمايي معاهده مي‌پردازد. اين نشست تا تاريخ 13 اسفند ماه سال جاري ادامه خواهد داشت.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286860
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها