عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

تهیه اولین بازی کامپیوتری برای مقابله با ایدز

تهیه اولین بازی کامپیوتری برای مقابله با ایدز
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:02 ب.ظ


تهیه اولین بازی کامپیوتری برای مقابله با ایدز


اولین بازی کامپیوتری مقابله با ایدز و ویروس "اچ آی وی" با عنوان "ماشین سریع؛ سفری سالم درجهان" توسط یونسکو و با همکاری موسسه توسعه اجتماعی (ویتنام)، گروه ویروس‌شناسی دانشگاه هیلد برگ (آلمان)، استودیوی تولید بازی دیجیتال لاکشیا (هند)، و راه اوکراین (اوکراین)، برای جوانان 16 تا 24 ساله تهیه می‌شود.

هدف از تهیه این ابزار رسانه‌ای و تعاملی، ارائه اطلاعات به نوجوانان و جوانان در خصوص موارد پیشگیری از ایدز و ویروس "اچ آی وی" و درمان و مراقبت در برابر آن است.
 جوانان از طریق این بازی کامپیوتری می‌توانند به پنج قاره مختلف دنیا سفر کنند و در دنیای مجازی از برخی از میراث جهانی یونسکو بازدید کنند. در هر یک از مراحل این گشت و گذار، سوالاتی در مورد ایدز و ویروس "اچ آی وی" مطرح می‌شود که بازیکن برای ادامه سفر ناگزیر از پاسخگویی به آنهاست؛ در عین حال در مورد این بیماری مطالبی را می آموزد که می‌تواند در درک صحیح وی از ویروس "اچ آی وی" و روش‌های پیشگیری از ایدز موثر باشد.
لازم است یادآوری شود که به دلیل شرایط ویژه‌ای که بیماری ایدز از نظر ابتلا و پیشگیری دارد، از جمله بیماری‌هایی است که باید درمورد آن در سطح وسیع‌تری اطلاع‌رسانی شود.

اللهم عجل لولیک الفرج

fazel1374

fazel1374
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 25
محل سکونت : یزد

پاسخ به: تهیه اولین بازی کامپیوتری برای مقابله با ایدز
پنج شنبه 25 فروردین 1390  09:54 ب.ظ

هدف خوبی داره این بازی

farvahar

farvahar
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 241
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها