عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ايراني‌ها 80 كيلو بيشتر از ميانگين جهاني آرد مصرف مي‌‌كنند

ايراني‌ها 80 كيلو بيشتر از ميانگين جهاني آرد مصرف مي‌‌كنند
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:14 ب.ظ

مديرعامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه 2 كشور:
ايراني‌ها 80 كيلو بيشتر از ميانگين جهاني آرد مصرف مي‌‌كنند

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه 2 كشور گفت: مصرف آرد هر ايراني سالانه 160كيلوگرم است در صورتي كه ميانگين مصرف آرد در جهان 80 كيلو است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، مسيح رجبي عصر يكشنبه در جلسه اتحاديه نانوايي‌هاي مازندران با بيان اينكه مصرف هر ايراني سالانه 160كيلوگرم آرد در سال مصرف مي‌كند، افزود: در صورتي كه ميانگين مصرف آرد در جهان 80 كيلو است.
رجبي خاطرنشان كرد: در طول يك دهه گذشته در كشور به علت دسترسي آسان مردم، نان 25تا 30 درصد به هدر مي‌رفت.
رجبي با اعلام اينكه در دو ماهه اخير با اجراي هدفمندكردن يارانه‌ها كيفيت نان در مازندران افزايش يافت، گفت: بايد به سمت توليد استاندارد نان در استان باشيم.

*2هزار 100نفر از توليد كنندگان نان در مازندران آموزش مي‌بينند
مديركل فني وحرفه‌اي مازندران نيز گفت: 2هزار و 100نفر از توليد كنندگان نان در مازندران آموزش مي‌بينند.
عبدالرضا شريعت نژاد اظهار داشت: آموزش فني و حرفه‌اي در دو دسته از آموزش وارد مرحله عمل مي‌شود.
وي تصريح كرد: بعضي از آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي متناسب با نياز روز حركت مي‌كند و برخي از آموزش‌ها براساس تفاهم‌نامه منطبق با نياز روز كشور انجام مي‌شود و آموزش توليدكنندگان نان در راستاي تفاهم‌نامه فني وحرفه‌اي و سازمان غله منعقد شد.
مديركل فني و حرفه‌اي مازندران با بيان اينكه آموزش يكي از مباحثي است كه به عنوان يكي از مباحث مطرح مورد توجه قرار مي‌گيرد، بيان داشت: كشورهايي كه به لحاظ داشتن مواد معدني و زيربنايي غني هستند نيز براي اسخراج منابع خودشان نياز به علم و دانش و آموزش دارند.
وي با اشاره به برخي از ضايعات مواد توليد در كشور تاكيد كرد: در دنياي كنوني ضايعات مواد 25 تا 30 درصدي معني ندارد و بايد با ارتقاي علم و فناوري ضايعات مواد را به پايين‌ترين حد ممكن كمتر از سه درصد برسانيم.
شريعت‌نژاد با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده با قالي‌بافان و هنرمندان صنايع دستي تاكيد كرد: در بحث آموزش فني و حرفه‌اي به دنبال مدرك‌گرايي نيستيم.
وي از آموزش توليدكنندگان نان مازندران در فني و حرفه‌اي خبر داد و تاكيد كرد: براي 2هزار و 100 نفر از كاركنان نانوايي‌هاي مازندران 5هزار ساعت آموزش توسط اداره غله در نظر گرفته شد.
شريعت‌نژاد ادامه داد: آموزش در دو مرحله تئوري و عملي برنامه‌ريزي شد.
وي بيان داشت: در ابتدا اين طرح در هشت شهرستان مازندران به صورت پايلوت اجرا مي‌شود.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها