عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

فروش ماهي زنده خوراكي در نمايشگاه بهاره

فروش ماهي زنده خوراكي در نمايشگاه بهاره
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:15 ب.ظ

براي نخستين ‌بار در اهواز انجام مي‌شود؛
فروش ماهي زنده خوراكي در نمايشگاه بهاره

خبرگزاري فارس: مديرعامل اتحاديه تعاوني‌هاي آبزي‌پروري در خوزستان از فروش ماهي زنده خوراكي همزمان با فروش ماهيان پرورشي تازه صيد شده براي نخستين ‌بار در اهواز در نمايشگاه بهاره امسال خبر داد.

سيد مصطفي موسوي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز در اين باره اظهار داشت: اين ماهيان شامل انواع ماهي كپور، آمور، سيتوفاك و بيگ هد (با نام محلي سرگنده) از جمله ماهياني هستند كه در نمايشگاه بهاره كه معمولأ در اواخر اسفند ماه هر سال برپا خواهد شد به صورت زنده به فروش مي‌رسند.
مدير عامل تعاوني‌هاي آبزي‌پروري خوزستان با اشاره به نزديك شدن به ايام نوروز و نوسانات قيمت در تمام بخش‌ها به خصوص مواد غذايي گفت: اين تغيير قيمت مطمئنأ بر قيمت ماهي نيز تاثير خواهد گذاشت اما با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته سعي شده است كه اين قيمت با عرضه فوق‌العاده به بازار نامحسوس بوده و با قيمت تعاوني فروش انجام شود.
وي گفت: قيمت ماهيان براساس ريز و درشت بودن و كيفيت ماهيان تعيين مي‌شود و اين افزايش نامحسوس از سوي سازمان شيلات و سراسري اعمال مي‌شود.
اين مقام مسئول از آمادگي اين اتحاديه براي عرضه ماهي به بازار در ايام نوروز خبر داد و گفت: طبق برنامه‌هاي تدوين شده به اندازه كافي ماهي خوراكي در مزارع پرورش يافته و آماده عرضه به بازار است.
موسوي با بيان اينكه آبزي‌پروري نه تنها يك صنعت بلكه يك علم است، تاكيد كرد: مديران استان براي رفع مشكلات اين صنعت بايد به دنبال نخبگان و نوابغ آبزي‌پروري باشند و از آنها در انجام كارها استفاده كنند.
مدير عامل اتحاديه تعاوني‌هاي آبزي‌پروران خوزستان با اشاره به توليد غذاي ماهي با فرمول جديد گفت: اين غذا با كيفيت بهتر و ارزان‌تر از گذشته توليد مي‌شود و تا‌كنون در 10 مزرعه پرورش ماهي بكار گرفته شده است.
موسوي افزود: استفاده از اين نوع غذاي جديد اثر خوبي بر كيفيت گوشت ماهي، طعم و بوي آن داشته و هزينه‌هاي توليد و پرورش ماهي براي مصارف خانگي و صادرات را كاهش داده است.
مديرعامل اتحاديه شركت‌هاي تعاوني آبزي‌پروران خوزستان وضعيت صادرات ماهي توليدي خوزستان را نامناسب عنوان كرد و گفت: نبود برنامه‌ريزي مناسب براي صادرات ماهي موجب نابساماني در وضعيت صادراتي ماهي استان شده است كه اين موضوع تعادل عرضه و تقاضا در بازار ماهي را به هم ريخته و در نتيجه موجبات تغيير محسوس در قيمت آبزيان را فراهم مي‌كند.
انتهاي‌پيام/خ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها