عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

مصرف شير مصنوعي كودكان را مستعد بيماري‌هاي عفوني مي‌كند

مصرف شير مصنوعي كودكان را مستعد بيماري‌هاي عفوني مي‌كند
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:15 ب.ظ

رئيس مركز بهداشت شرق:
مصرف شير مصنوعي كودكان را مستعد بيماري‌هاي عفوني مي‌كند

خبرگزاري فارس: رئيس مركز بهداشت شرق اهواز گفت: استفاده بيش از حد از شير مصنوعي براي تغذيه، كودكان را مستعد ابتلا به بيماري‌هاي عفوني مي‌كند.

عبدالعزيز فقهي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز از جمله مضرات مصرف شيرمصنوعي در شيرخواران را ابتلا به بيماري‌هاي عفوني و به‌خصوص اسهالي عنوان كرد و افزود: بروز اين بيماري‌ها از شير مصنوعي بيشتر در روند تهيه شير در شيشه و ناشي از آلودگي دست، شير و سرشيشه آلوده است.
اين مقام مسئول افزود: هنوز هم بسياري ازخانواده‌ها با وجود آموزش‌هاي لازم در مورد چگونگي تهيه شير آن را به‌صورت رقيق‌تر از ميزان مورد نيازشيرخوار تهيه مي‌كنند كه خود منجر به اختلال رشد و عدم وزن گيري مطلوب مي‌شود.
وي همچنين برا اهميت آموزش به مردم در مورد شير مادر و آموزش بانوان تأكيد كرد و گفت: حدود 12 درصد مردم به كودكان خود شير مصنوعي مي‌دهند درحالي كه 6 درصد آن‌ها اين سهميه را از طريق مراكزبهداشتي دريافت مي‌كنند.
فقهي گفت: اهميت اين موضوع در اين است كه مواردي كه به بهداشت مراجعه نمي‌كنند خودسرانه شيرمصنوعي را آغازمي‌كنند كه ناشي از عدم آگاهي والدين از مزاياي شير مادر و نحوه صحيح شيردهي به ويژه در فرزندان اول است.
وي افزود: هدف اصلي در برنامه ترويج تغذيه با شيرمادر سلامتي و رشد شيرخوار است و در طي مسير آموزش‌ها نبايد كودك فراموش شود.
اين مقام مسئول با اشاره به اصرار بعضي از والدين براي دريافت مجوز شير مصنوعي از متخصصان اطفال افزود: متاسفانه اين موضوع در بين خانواده‌ها بسيار رايج شده و تبديل به يك مشكل در سلامت جامعه كودكان شده است.
وي تاكيد كرد: به همين منظور متخصصان اطفال به چنين افرادي اجازه مصرف خودسرانه شير مصنوعي را ندهند و فقط در صورت نياز برابر دستورالعمل شيرمصنوعي را تجويز نمايند.
انتهاي پيام/خ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها