عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خسارت سال گذشته كشاورزان شادگان پرداخت نشده است

خسارت سال گذشته كشاورزان شادگان پرداخت نشده است
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:16 ب.ظ

مدير جهاد كشاورزي شادگان:
خسارت سال گذشته كشاورزان شادگان پرداخت نشده است

خبرگزاري فارس: مدير جهاد كشاورزي شادگان گفت: خسارت سال گذشته كشاورزان شادگان تاكنون پرداخت نشده است.

عبدالكريم فروزش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شادگان اظهار داشت: بارندگي‌هاي اخير موجب افزايش سطح كشت مزارع گندم شهرستان شده و اين امر نياز به استفاده از نهاده‌هاي كشاورزي مثل كود اوره را افزايش داده است.
وي افزود: اين در حالي است كه سهميه كود اوره شهرستان پاسخگوي كشت امسال نيست و اين ميزان بايد افزايش يابد.
مديرجهاد كشاورزي شادگان تصريح كرد: به‌همين منظور براي تأمين ميزان مورد نياز به كود اوره سهميه لازم در آينده نزديك به شادگان ارسال و توزيع مي‌شود.
وي اضافه كرد: سطح كشت گندم شادگان 23 هزار هكتار بوده كه تمام آن كشت آبي‌ است.
فروزش در ادامه خاطرنشان كرد: آب مورد نياز مزارع شهرستان از 2 رودخانه كارون و جراحي تامين شده كه در صورت برنامه‌ريزي‌هاي صحيح در مسير اين دو رودخانه مي‌توان آب بيشتري از اين دو منبع حاصل كرد.
مديرجهاد كشاورزي شادگان افزود: كمبود بارش‌ها در سال جاري باعث كم شدن آب اين رودخانه شده كه تامين آب مورد نياز اراضي اين مناطق را با مشكل مواجه كرده است.
وي تصريح كرد: اين مسئله موجب شد تا نيمي از اراضي كشاورزي حوزه رودخانه جراحي آبياري نشوند
فروزش ادامه داد: خسارت وارد شده به كشاورزان در سال زراعي گذشته برآورده شده اما تاكنون مبلغ بيمه به آن‌ها پرداخت نشده است.
وي همچنين افزود: البته اين محدوديت آبي در زمين‌هاي زراعي حوزه جراحي كه بالغ بر 10 هزار هكتار است وجود داشته و در حوزه كاروان و در سطح پنج هزار هكتار از زمين‌هاي كشاورزي اين مشكل وجود ندارد.
وي به مشكل كنوني كشاورزان اشاره و ادامه داد: دريافت نكردن مبلغ خسارت سال گذشته كشاورزان مشكل عديده‌اي است كه كار را براي آنها سخت كرده است.
فروزش با اشاره به اينكه كود موردنياز كشاورزان به‌زودي توزيع مي‌شود، خاطرنشان كرد: اميدواريم با پيگيري‌هاي مستمر مسئولان شهري هرچه سريع‌تر خسارت سال گذشته كشاورزان از طريق بيمه پرداخت شده و به بسياري از مشكلات در پيش‌روي آنها پايان داده شود.
وي در پايان اظهار داشت: ايجاد فضاي مناسب براي كشاورزان منطقه سبب پيشرفت كشاورزي در شهرستان شده و به مراتب اين امر تعالي اقتصاد منطقه را به دنبال خواهد داشت.
انتهاي پيام/خ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها