عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

838 هزار كيلوگرم گز در بلداجي توليد مي‌شود

838 هزار كيلوگرم گز در بلداجي توليد مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:16 ب.ظ

به ‌منظور تأمين نياز بازار شب عيد؛
838 هزار كيلوگرم گز در بلداجي توليد مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس اتحاديه گز بلداجي از توليد افزون بر 838 هزار كيلوگرم گز در اين شهر براي تأمين نياز مصرف گز ويژه ايام نوروز خبر داد.

بهرام رفيعي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهركرد با اعلام اين مطلب اظهار داشت: در حال حاضر روزانه 19 هزار و 500 كيلوگرم گز در كارگاه‌هاي گزسازي مستقر در اين شهر توليد و روانه بازار مصرف مي‌شود.
وي به وجود 70 كارگاه توليد گز در اين بخش اشاره و تأكيد كرد: از اين تعداد 65 كارگاه فعال و به توليد و عرضه گز اشتغال دارند.
رفيعي اشتغال مستقيم ايجاد شده در كارگاه‌هاي توليد گز اين بخش را يك‌هزار و 300 نفر برشمرد و افزود: بر اساس اظهارات مسئول اتحاديه توليدكنندگان گز در اين بخش، تاكنون تسهيلاتي به آنان ارائه نشده است.
وي با بيان اينكه توليد گز در بلداجي در ايام پاياني سال50 درصد افزايش مي‌يابد، گفت: بازاريابي نامناسب، نداشتن توان رقابت در بازار مصرف از عمده‌ترين مشكلات توليدكنندگان گز بلداجي است كه در صورت حل اين موانع ميزان توليدات اين شهر افزايش چشمگيري خواهد داشت كه اين امر از يك سوي موجب ايجاد اشتغال و از سوي ديگر افزايش صادرات خواهد شد.
رئيس اتحاديه گز بلداجي نبود هماهنگي بين توليدكنندگان گز براي تأمين مواد اوليه به صورت كلي را از ديگر مشكلات اساسي در اين بخش بيان و تصريح كرد: بازاريابي ضعيف، فروش كم و ناتواني رقابت در بازار مصرف از ديگر مشكلات توليدكنندگان گز بلداجي به شمار مي‌رود.
به گفته وي راه‌اندازي خوشه صنعتي گز در اين بخش مي‌تواند به بخش عمده‌اي از اين مشكلات خاتمه دهد.
رفيعي افزايش كيفيت گز توليدي، رونق اشتغال، كاهش نرخ بيكاري، توسعه صنعتي توليد گز، افزايش رقابت در بازارهاي داخلي و خارجي و توسعه همه جانبه را از مزاياي راه‌اندازي خوشه صنعتي گز در بلداجي بيان و خاطرنشان كرد: با راه‌اندازي خوشه صنعتي گز در بخش بلداجي، پيشرفت اين بخش شتاب بيشتري پيدا مي‌كند.
انتهاي پيام/صا20/ز

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها