عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مبلغان، مهرورزي پيامبر (ص) را براي مردم تبيين كنند

مبلغان، مهرورزي پيامبر (ص) را براي مردم تبيين كنند
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:16 ب.ظ

امام جمعه قاين:
مبلغان، مهرورزي پيامبر (ص) را براي مردم تبيين كنند

خبرگزاري فارس: امام جمعه قاين با بيان اينكه مردم بايد اخلاق و سيره پيامبر (ص) را الگو قرار دهند، گفت: مبلغان نيز در اين بين وظيفه دارند تا اخلاق و مهرورزي پيامبر اسلام (ص) را براي مردم تبيين و بازگو كنند.

حجت‌الاسلام سيدمرتضي اصفهاني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بيرجند اظهار داشت: مردم بايد اخلاق و سيره پيامبر(ص) را الگوي زندگي خود قرار دهند.
وي افزود: بزرگان و مبلغان بايد اخلاق پيامبر(ص) را براي مردم بازگو كرده تا سيره پيامبر در جامعه نهادينه شود.
امام جمعه قاين تصريح كرد: اخلاق پيغمبر(ص) طوري بود كه تمام مردم دنيا مي‌پسنديد و آن را قبول داشتند.
اصفهاني ادامه داد: حضرت عبدالله پدر پيامبر گرامي اسلام در هنگام تولد ايشان فوت شده بود و حضرت آمنه مادرشان نيز پس از سه سال رحلت كرد.
وي افزود: در آن زمان عبدالمطلب جد بزرگوار پيامبر تربيت ايشان را عهده‌دار شدند به طوري كه از روايات به دست مي‌آيد خداي متعال نيز ايشان را از آسيب‌ها حفظ مي‌كرد.
امام جمعه قاين گفت: به طور معجزه‌آسايي در چند مرحله ديده شده كه فرشتگاني به صورت اژدها اطراف پيامبر(ص) بودند و ايشان را در برابر دشمنان حفظ مي‌كردند.
اصفهاني تصريح كرد: پيغمبر اسلام حتي در زمان كودكي طوري رفتار مي‌كرد كه در ميان طايفه قريش مشهور به امين بود و اين لقب قبل از مبعوث شدن ايشان به رسالت تعيين شده بود.
وي ادامه داد: در رفتار و كردار پيامبر(ص) چنان عفوي بود كه وقتي شهر مكه فتح شد با تمام اذيت و آزاري كه قبل از هجرت بر پيامبر وارد آمده بود اما ايشان از همه اين‌ها گذشت و هيچ انتقامي از آنها نگرفت.
امام جمعه قاين يادآور شد: برخورد پيامبر با مردم طوري بود كه گاهي اوقات يك فرد ايشان را در بين راه نگه مي‌داشت و تا جايي سؤال مي‌پرسيد كه اصحاب پيامبر خسته مي‌شدند اما پيامبر با عطوفت و مهرباني به تمام سؤالات مردم پاسخ مي‌گفتند.
اصفهاني افزود: هركس پيامبر را دعوت به غذا مي‌كرد ايشان قبول مي‌كردند و اخلاق كريمه پيامبر(ص) در حدي بود كه در قرآن كريم نيز بارها از آن ياد شده است.
وي ادامه داد: پيامبر(ص) 63 سال با اين اخلاق در دنيا زندگي كرد و بهترين آيين اسلامي و الهي را براي مردم به ارمغان آورد.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها