عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تجهيز 6 پايگاه اورژانس جاده‌اي جنوب كرمان به آمبولانس

تجهيز 6 پايگاه اورژانس جاده‌اي جنوب كرمان به آمبولانس
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:17 ب.ظ

تجهيز 6 پايگاه اورژانس جاده‌اي جنوب كرمان به آمبولانس

خبرگزاري فارس: دانشگاه علوم ‌پزشكي جيرفت پايگاه‌هاي اورژانس منطقه جنوب كرمان را به 6 دستگاه آمبولانس مجهز كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، روز گذشته شش دستگاه آمبولانس به پايگاه‌هاي اورژانس منطقه جنوب استان كرمان شامل پايگاه‌هاي اورژانس جيرفت، سربيژن، مردهك، زهكلوت، سرخ‌قلعه و پايگاه شماره دو شهري جيرفت تحويل داده شد.
ابراهيم سعيدي رئيس دانشگاه علوم‌پزشكي جيرفت در حاشيه اين مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار داشت: با توجه به آمار بالاي حوادث جاده‌اي و بالابودن مرگ و مير ناشي از اين حوادث و نداشتن جاده‌هاي ايمن 10 پايگاه امدادي اورژانس در منطقه جنوب استان راه‌اندازي شد.
وي افزود: از زمان راه‌اندازي دانشگاه علوم‌پزشكي جيرفت طي يك سال گذشته پايگاه‌هاي امدادي در محورهاي مختلف راه‌اندازي شده است.
سعيدي تصريح كرد: تا پايان سال 90 توسعه اين پايگاه‌ها در دستور كار قرار مي‌گيرد.
وي خاطرنشان كرد: همه شهرهاي جنوبي استان داراي پايگاه امدادي هستند و دومين پايگاه در بخش زهكلوت رودبار جنوب و نخستين پايگاه امدادي مسير كهنوج - قلعه‌‌گنج در دوراهي سرخ قلعه تجهيز و راه‌اندازي شدند.
رئيس دانشگاه علوم‌پزشكي جيرفت يادآور شد: در بحث اورژانس كمبودهايي را در منطقه داريم و اولويت بندي‌هاي لازم براي رسيدن به استانداردها با توجه به شرايط منطقه پنج به عنوان منطقه استراتژيك و مهم ديگر را شناسايي و وارد سيستم مي‌كنيم.
سعيدي اظهار داشت: يكي از وظايف دانشگاه علوم‌پزشكي در كنار ساير مأموريت‌هايي كه به اين دانشگاه محول شده است، پوشش‌هاي جاده‌اي توسط آمبولانس‌هاي 115 مركز فوريت‌هاي پزشكي براي كمك بيشتر به آسيب‌ديدگان حوادث و تصادفات است.
وي افزود: تاكنون اين پايگاه‌ها در مسيرهاي اصلي كرمان - جيرفت، كرمان – بم و كهنوج – بندرعباس استقرار داشتند و شهرستان‌ها و مناطق محروم و جاده‌هاي پرترافيك منطقه از اين امكانات بي‌بهره بودند كه با راه‌اندازي اين پايگاه‌ها بخشي از نياز منطقه تأمين و تا پايان سال 90 نيز 14 پايگاه به اين پايگاه‌ها اضافه مي‌شود.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها