عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

بزرگ‌ترين كشتارگاه صنعتي شرق كشور به بهره‌برداري رسيد

بزرگ‌ترين كشتارگاه صنعتي شرق كشور به بهره‌برداري رسيد
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:17 ب.ظ

بزرگ‌ترين كشتارگاه صنعتي شرق كشور به بهره‌برداري رسيد

خبرگزاري فارس: پانزدهمين كشتارگاه طيور استان خراسان رضوي و يكي از بزرگ‌ترين كشتارگاه‌هاي صنعتي شرق كشور در مشهد به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، محمد يوسفي در حاشيه اين مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين كشتارگاه در زميني به مساحت 20 هكتار تاسيس شده كه براي نخستين بار دركشور ظرفيت توليد آن به 6هزار قطعه در ساعت رسيده است.
مديرعامل كشتارگاه طيور پاك افزود: قطعات به‌كار رفته در اين كشتارگاه 85 درصد ساخت داخل و 15 درصد آن وارداتي است.
وي در مورد ويژگي‌هاي برتر اين كشتارگاه گفت: در اين كشتارگاه از هواي سرد به جاي آب سرد براي انجماد استفاده مي‌شود و واحد برودتي شامل دو باب سردخانه به ظرفيت 1هزارو 200 تن و از مجهزترين تجهيزات روز استفاده شده است كه در ارتقاي كيفيت مرغ توليدي نقش بسزايي دارد.
وي ادامه داد: واحد بعدي واحد تبديل ضايعات به پودر گوشت براي استفاده در مرغداري‌ها است در همين راستا حذف ديگ بخار و خريد ديگ روغن داغ صورت گرفته كه حدود 25 درصد صرفه‌جويي در سوخت فسيلي مي‌شود.
يوسفي بيان داشت: با توجه به ظرفيت بالاي توليد در كشتارگاه روزانه 500متر مكعب فاضلاب توليدي داريم به همين منظور تصفيه‌خانه اي با 10ميليارد اعتبار توليد شده است تا از اين آب در بخش كشاورزي استفاده شود.
وي ادامه داد: براي استفاده از اين آب زميني 9هكتاري براي ايجاد دو قطعه باغ در نظر گرفته شده كه در فصل زراعت عمليات كشت آغاز مي‌شود.
وي درباره تامين اعتبار براي ساخت اين كشتارگاه گفت: اعتبار در نظر گرفته شده براي اين كشتارگاه 90 ميليارد ريال بوده است كه حدود 50 درصد آن توسط بانك سپه تامين شده است.
در اين مراسم آيت‌الله حسن عالمي نيز اظهار داشت: توليد غذاي پاك براي مردم از ضروريات جامعه است و در كشتارگاه‌ها نيز اولويت اصلي بايد حلال بودن باشد و بعد از آن مسائلي مثل پاك و بهداشتي بودن مطرح مي‌شود.
نماينده ولي‌فقيه در وزارت جهاد كشاورزي افزود: اگر حلال بودن همت كار افراد باشد قطعا خداوند به كار و شغل آن‌ها بركت مي‌دهد و همچنين با توجه به مسلمان بودن جامعه ما هم توليدكنندگان و هم مصرف‌كنندگان نسبت به توليدات توجه خاصي نشان مي‌دهند.
وي ادامه داد: با توجه به اينكه غذاي حلال در دنيا توجهات زيادي را به خود جلب كرده است بسيار از افرادي كه به دنبال سودآوري هستند در جهت نقش‌آفريني در توليد غذاي سالم اقدام كرده‌اند و توليد غذاي حلال در ايران سبب مي‌شود كه دنيا هم نسبت به غذايي كه در ايران توليد مي‌شود هيچ ترديدي به خود راه ندهند.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها