عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

همدان 1888 هكتار بافت فرسوده دارد

همدان 1888 هكتار بافت فرسوده دارد
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:18 ب.ظ

مدير شركت عمران همدان:
همدان 1888 هكتار بافت فرسوده دارد

خبرگزاري فارس: مدير عامل شركت عمران و مسكن‌سازان استان همدان گفت: استان همدان داراي يك‌هزار و 888 هكتار بافت فرسوده است.

محمد‌علي اسدي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رزن با بيان اينكه شعار شركت عمران و مسكن‌سازان "نوسازي بافت‌هاي فرسوده يك انتخاب نيست يك ضرورت است "، اظهار داشت: بيشترين بافت فرسوده در شهر همدان با وسعت 825 هكتار و كمترين آن در شهر جورقان با 44 هكتار است كه استان همدان و 10 شهر آن داراي يك هزار و 888 هكتار بافت فرسوده است و حدود بيش از 11 درصد بافت شهري اين 11 شهر را بافت فرسوده تشكيل مي‌دهد.
وي گفت: بسته‌هاي حمايتي دولت براي بهسازي و نوسازي بافت‌هاي فرسوده شامل تخفيف حداقل 50 درصدي عوارض صدور پروانه ساختماني، پرداخت تسهيلات ارزان قيمت بدون سپرده 20 تا 25 ميليون توماني به ازاي هر واحد مسكوني و پرداخت كمك وديعه اسكان موقت در صورت تجميع حداقل دو پلاك است كه با اين بسته حمايتي مسير روشني براي ساكنان بافت‌هاي فرسوده در نهضت نوسازي و بهسازي آنها قرار داده شده است.
مديرعامل شركت عمران و مسكن‌سازان استان همدان در ادامه افزود: اين شركت بر اساس دستورالعمل‌هاي موجود وظيفه اطلاع‌رساني و بسترسازي براي عموم مردم در استفاده از بسته حمايتي را دارد كه در نشست‌هاي هم‌انديشي كه در شهرستان‌هاي استان آغاز كرده‌ايم به تعهد خود عمل مي‌كنيم و پاي صحبت‌هاي ساكنان بافت فرسوده مي‌نشينيم.
وي در پايان با اشاره به شهرستان رزن و وضعيت آن خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه شهرستان رزن روي گسل زلزله قرار دارد اهميت بافت‌هاي فرسوده اين شهرستان دوچندان است اما يكي از مشكلات مردم اين شهرستان در استفاده از ضامن كارمند است كه توجه بيشتر مسئولان مربوطه به خصوص شوراي تأمين مسكن را مي‌طلبد كه اميدواريم با حل اين مسئله مهم و اساسي اين مشكل نيز برطرف شود.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها