عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

اجراي طرح هادي در90 درصد روستاهاي بالاي50 خانوار چهارمحال وبختياري

اجراي طرح هادي در90 درصد روستاهاي بالاي50 خانوار چهارمحال وبختياري
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:26 ب.ظ

کارشناس گروه فني و مطالعات امورعمراني بنياد مسکن چهارمحال و بختياري گفت: 90 درصد روستاهاي بالاي 50 خانوار از مزاياي تهيه و اجراي طرح هادي برخوردار شده‌اند.

مينا محمدخان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)- منطقه چهارمحال و بختياري- افزود: تهيه و اجراي طرح هادي روستايي يکي از اساسي‌ترين اقداماتي است که با هدف هدايت و کنترل رشد و توسعه روستاهاي واجد شرايط در راستاي بهبود يکي از مسائل اساسي روستاهاي کشور يعني نابساماني وضع کالبدي و کيفيت نامناسب مساکن روستايي در حال اجراست.

وي تصريح کرد: با توجه به ادامه روند اجراي طرح‌هاي هادي روستايي، ارزيابي اثرات اين طرح‌ها مي‌تواند بسيار مهم باشد زيرا از يک سو اطلاعات لازم را از طريق يک فرآيند بازخوردي کارآمد فراهم مي‌كند تا مديريت برنامه‌ها و طرح‌ها بتوانند وسايل مناسب اجراي طرح‌ها را انتخاب كنند و از سوي ديگر ضعف‌هاي اجرايي را که در برنامه‌ريزي پيش بيني نشده، شناسايي و به يافتن راه حل‌هاي آن ياري رساند.

محمدخان با بيان اين که تهيه و اجراي طرح‌هاي هادي به ماندگاري روستاها کمک مي‌کند اظهار كرد: جلوگيري از مهاجرت بي‌رويه به شهرها، افزايش ضريب ماندگاري جمعيت در روستا، افزايش ارزش اقتصادي زمين در روستاهاي داراي طرح از مهمترين مزاياي تهيه و اجراي طرح هادي است.

وي لزوم تحق اهداف بنياد مسکن در ادامه فعاليت‌ها را همکاري و مشارکت مردم و مسؤولين دانست و خاطرنشان کرد: انتخاب دهياران و اعضاي شوراي اسلامي براساس مدارک تحصيلي مرتبط، هماهنگي بين دستگاه‌هاي اجرايي در اجراي طرح‌ها، ترويج و آموزش روستائيان، مديريت مناسب و شايسته، مشخص شدن اعتبارات و تعيين متولي اجراي طرح‌ها و پرهيز از نگاه نقطه‌اي به روستا از مهمترين اقدامات در راستاي اجراي موثرتر طرح‌هاست.

محمدخان مشارکت نداشتن مردم را از مهمترين مشکلات اجراي طرح‌هاي هادي روستايي دانست و ادامه داد: آگاه کردن مردم از مزاياي طرح هادي روستايي از طريق رسانه‌هاي جمعي، مجامع عمومي روستا و دهياران مي‌تواند در اجراي موثر طرح‌ها موثر باشد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها