عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي زنجان: با كمبود پزشك متخصص در اکثر شهرستان‌هاي استان مواجهيم

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي زنجان: با كمبود پزشك متخصص در اکثر شهرستان‌هاي استان مواجهيم
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:27 ب.ظ

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي زنجان گفت: در اکثر شهرستان‌هاي استان به ويژه ماهنشان و طارم با كمبود پزشك متخصص در رشته‌هاي مختلف مواجه هستيم.

 

کريم سعادتي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه زنجان، با بيان اين‌که در رشته‌هاي متعددي در حوزه بهداشت و درمان از جمله پزشک عمومي، پزشك متخصص، پرستار و کارشناسان بهداشت در حيطه‌هاي متعدد، كمبودهايي در استان وجود دارد، اظهارکرد: کمبود پرستار مربوط به کل کشور است و به طور کلي نسبت پرستار به بيمار در سطح کشور متناسب نيست.

وي خاطرنشان کرد: البته اخيراً دانشگاه علوم پزشکي با انتشار فراخواني اقدام به جذب پرستار و ساير نيروهاي مورد نياز کرده است.

اين مقام مسوول، ارتقاي سطح آموزشي يک دانشگاه را در گرو رشد سه عامل اصلي فضاهاي آموزشي، تجهيزات و نيروي انساني دانست و تصريح کرد: در کليه اين زمينه‌ها طي چند سال اخير گام‌هاي خوبي در دانشگاه علوم پزشکي زنجان برداشته شده است، به طوري که از سال 85 تاکنون دو دانشکده داروسازي و دندانپزشکي به دانشکده‌هاي اين دانشگاه در استان افزوده شده و فضاهاي آموزشي و درماني مجهز و گسترده‌اي هم‌چون بيمارستان آيت الله موسوي ايجاد شده است.

سعادتي ادامه داد: طي چهار سال اخير در حدود 42 ميليارد و 300 ميليون ريال جهت خريد و استقرار تجهيزات آموزشي در دانشگاه علوم پزشكي زنجان و بيمارستان‌هاي آموزشي وابسته هزينه شده که اين امر در طول عمر اين دانشگاه بي سابقه است.

وي با اشاره به افزايش رشته‌هاي آموزشي دانشگاه علوم پزشکي زنجان از 18 به 35 رشته، عنوان كرد: تعداد دانشجويان اين دانشگاه نيز در سال 85 به 1180 نفر مي‌رسيد که در حال حاضر اين تعداد به نزديک به 2000 دانشجو افزايش يافته است.

معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي زنجان بر لزوم افزايش اعضاي هيات علمي متناسب با افزايش تعداد دانشجويان، اشاره و خاطرنشان کرد: با افزايش تعداد اعضاي هيات علمي اين دانشگاه، تناسب تعداد اين اعضاء به دانشجويان برابر با استانداردهاي کشوري يعني يک به ده رسيده است.

سعادتي با يادآوري اين‌که از مهرماه سال 87 تاكنون تقريباً تمام رشته‌هاي موجود در مقطع کارداني اين دانشگاه به کارشناسي تبديل شده است، اظهار کرد: در سال جاري رشته‌هاي روانشناسي باليني در مقطع کارشناسي ارشد، P.H.D بيوتکنولوژي و دستياري بيماري‌هاي عفوني به مجموع رشته‌هاي اين دانشگاه اضافه شده است و پذيرش دانشجو در اين رشته‌ها نيز از مهر سال آينده صورت خواهد گرفت.

اين مقام مسوول با بيان اين‌که در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکي زنجان در ميان ساير دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور، يك دانشگاه تيپ 2 به شمار مي رود، تصريح کرد: به طور کلي رويکرد دانشگاه در راستاي ارتقاء به دانشگاه تيپ يک کشوري است که با محقق شدن اين امر اثرات قابل ملاحظه‌اي در ارتقاي علمي و همچنين سلامت استان خواهد داشت.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها