عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آغاز ثبت‌نام آزمون كارشناسي ناپيوسته پودماني از10اسفند

آغاز ثبت‌نام آزمون كارشناسي ناپيوسته پودماني از10اسفند
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:38 ب.ظ

ثبت‌نام آزمون‌ كارشناسي ناپيوسته پودماني و دوره كارداني پودماني ويژه سربازان و بسيجيان فعال سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از سه ‌شنبه آينده 10اسفند ماه آغاز مي‌شود و تا پنج روز ادامه دارند.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر پورعباس سرپرست دانشگاه علمي كاربردي با بيان اينكه آزمون دوره كارشناسي ناپيوسته پودماني در نيمه اول ارديبهشت ماه سال آينده برگزار مي‌شود، از ايجاد دوره كارداني ناپيوسته ويژه سربازان در سپاه پاسداران خبر داد.

وي با اشاره به بحث آموزش سربازان در دوره سربازي با همكاري سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، اظهار كرد: دوره سربازي از دوره‌هاي مقدسي است كه جوانان حداقل 18 ماه از بهترين اوقات خود را در جهت خدمت به نظام سپري مي‌كنند، بنابراين طرحي بسيار انقلابي و جامع با سپاه پاسداران تدوين شد كه امسال فاز اول آن آغاز مي‌شود تا در آينده‌اي نزديك ورود هر سربازي به سربازخانه، مانند ورود وي به دانشگاه خواهد بود.

پورعباس با بيان اينكه سپري كردن دوره سربازي با اين طرح مي‌تواند به طور همزمان باعث ايجاد امكان تحصيل شود، گفت: انتظار داريم ضمن اينكه سربازي به عنوان امري مقدس سپري مي‌شود اين دوره به دوره آموزش مستمر تبديل شود.

سرپرست دانشگاه جامع علمي كاربردي با بيان اينكه سربازاني كه داراي ديپلم هستند مي‌توانند پس از ورود به سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و گذراندن دوره كارداني، پس از اتمام دوره سربازي مدرك كارداني را دريافت كنند، افزود: در آينده نزديك براي سربازاني كه در زمان ورود داراي مدارك بالاتر هستند مقاطع تحصيلات تكميلي نيز در نظر گرفته خواهد شد.

وي ادامه داد: در ادامه اين همكاري با حوزه عقيدتي سياسي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اين طرح توسعه خواهد يافت و پوشش آموزش‌هاي عقيدتي سياسي در قالب نظام مهارتي را خواهيم داشت.

وي با بيان اينكه تاريخ ثبت نام اين دوره از 10 تا 15 اسفند ماه خواهد بود، افزود: رشته‌هاي اين دوره در گروه‌ آموزشي صنعت در رشته‌هاي تعمير و نگهداري خودرو، تعميرات مكانيكي، سخت‌افزار كامپيوتر، فناوري اطلاعات و ارتباطات، در گروه آموزشي مديريت و خدمات اجتماعي در رشته‌هاي اطلاعات نظامي گرايش جمع آوري اطلاعات، تربيت مربي قرآن كريم، تكنولوژي آموزشي، حسابداري گرايش مالي، حقوق قضايي گرايش علوم ثبتي، لجستيك گرايش زنجيره تامين و مروج سياسي و در گروه فرهنگ و هنر در رشته امور فرهنگي خواهد بود.

وي با بيان اينكه براي مهرماه سال آينده تعداد رشته‌هاي اين دوره رشد چشمگيري خواهند داشت، افزود: رشته‌ها به شكل تخصصي مهارتي، مي‌توانند هم نيازهاي سپاه و هم نياز جامعه را رفع كنند.

سرپرست دانشگاه جامع علمي كاربردي با بيان اينكه در ادامه اين طرح بايد مسير آموزش‌ها را به سمت آموزش‌هاي شغل محور و كارآفرين سوق دهيم، افزود: با تعاملي كه با وزارت كار صورت گرفته است سربازان پس از ترخيص از دوره سربازي در دسته‌هايي سازماندهي مي‌شوند و با وام ها و تسهيلاتي كه در اختيار آنان قرار داده مي‌شود، مستقيما جذب محيط كار خواهند شد.

وي با بيان اينكه اين دوره براي سربازان ديپلمه اجرا مي شود ، افزود: در آينده‌اي نه چندان دور اميدواريم دوره‌هاي مقاطع بالاتر افزايش يابد و اميدواريم در مهرماه سال آينده دوره كارشناسي ناپيوسته اختصاصي سربازان تدوين و اجرا شود.

پورعباس شروع طرح، ظرفيت رشته‌ها و تعداد آنان را در حال حاضر محدود دانست و ادامه داد: اين حركت توسط سازمان سنجش و با پذيرش سربازان آغاز خواهد شد .

وي با بيان اينكه سربازان بر اساس سوابق تحصيلي و معدل خود مي‌توانند در اين دوره‌ پذيرش شوند، افزود: البته ظرفيتي براي بسيجيان فعال نيز ديده شده كه اميدواريم در آينده اين ظرفيت‌ها افزايش بيشتري يابد.

سرپرست دانشگاه جامع علمي كاربردي در خاتمه درباره مكانيزم شهريه اين سربازان عنوان كرد: در تفاهم نامه منعقد شده تخفيف خاصي براي آنان در نظر گرفته شده است كه بخشي از آن را سپاه و بخشي را سرباز متقبل مي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها