عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مدير حوزه علميه اروميه: برخورداري از ايمان شرط اساسي براي دستيابي به جامعه موفق است

مدير حوزه علميه اروميه: برخورداري از ايمان شرط اساسي براي دستيابي به جامعه موفق است
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:38 ب.ظ

مدير حوزه‌هاي علميه اروميه گفت: مهم‌ترين عامل براي دست يابي به وحدت در جامعه اسلامي شناسايي دشمن مشترک ميان اديان و مذاهب است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمين صادقي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: نخستين قدم در راه دست يابي به امت واحد اسلامي در جهان، آشنايي با اصل دشمن شناسي و نحوه مقابله با تهديدات است.

 

وي با اشاره به ساير ويژگي‌هاي امت وسط، تصريح کرد: امت وسط مدنظر پيامبر اکرم(ص) ملتي بود که در مسايل اجتماعي و ديني حد متعادل را رعايت کرده و از افراط و تفريط در امور مختلف دوري کند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمين صادقي با بيان شاخصه‌هاي مدير موفق از نگاه پيامبر اکرم(ص)، اظهار کرد: بهترين مدير در جامعه اسلامي فردي است که وحدت اسلامي را رعايت و با مردم از روي عدل و انصاف برخورد کند.

 

مدير حوزه علميه اروميه اظهار کرد: تنها دغدغه نبي اسلام(ص)، برپايي جامعه يکدل و همصدا در برابر نظام کفر و طاغوت بود که در حال حاضر شاهد تشکيل چنين امتي هستيم.

 

صادقي، برخورداري از ايمان را شرط اساسي براي دست يابي به جامعه موفق دانست و تصريح کرد: هر ملتي داراي ويژگي‌ها و اهداف مشترکي است که بايد تکيه اصلي بر روي آن ها باشد تا موفقيت جامعه تضمين شود.

 

 

مدير حوزه علميه اروميه، اتحاد اسلامي را لازمه برخورداري از جامعه معتدل دانست و گفت: مديران موفق در جامعه‌اي رشد مي يابند که در آن وحدت ميان امم مختلف تثبيت شده و ولايت فقيه به عنوان اصل اساسي شناخته شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها