عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نتايج يک پژوهش نشان داد: استفاده از شيوه‌هاي عقلايي، از تحميل بار رواني مهاجرت بر زنان مي‌كاهد

نتايج يک پژوهش نشان داد: استفاده از شيوه‌هاي عقلايي، از تحميل بار رواني مهاجرت بر زنان مي‌كاهد
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:39 ب.ظ

نتايج يک پژوهش نشان داد: هر اندازه زنان مهاجر از شيوه عقلائي در برخورد با فشارهاي رواني ناشي از مهاجرت به محيط فرهنگي جديد استفاده كنند، از سلامت رواني بهتري برخوردار مي‌شوند.

به گزارش سرويس پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه کرمانشاه، گلمراد مرادي، عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلام آباد غرب با مشاركت دكتر محمدتقي ايمان در پژوهشي ميداني به بررسي رابطه بين شيوه‌هاي فرهنگي مقابله و بهداشت رواني زنان مهاجر مورد مطالعه شهر کرمانشاه پرداخته است.

اين پژوهش با استفاده از روش پيمايش و ابزار پرسشنامه انجام شده و جامعه آماري مورد مطالعه زنان مهاجر در شهر كرمانشاه بوده که 200 نفر به عنوان نمونه به شيوه تصادفي براي مطالعه انتخاب شدند.

در اين پژوهش از اعتبار صوري براي روايي و آلفاي کرونباخ براي پايايي ابزار تحقيق استفاده شد و از روش‌هاي آماري ضريب همبستگي و تحليل واريانس براي آزمون فرضيات، رگرسيون و تحليل مسير براي سنجش مدل استفاده شد.

در نهايت نتايج تحقيق، اين واقعيت را نشان مي‌دهد كه هر اندازه افراد مهاجر از شيوه عقلائي در برخورد با فشارهاي رواني ناشي از مهاجرت به محيط فرهنگي جديد استفاده كنند، از سلامتي بهتري برخوردارند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها