عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

عضو هيات علمي دانشگاه آزاد زنجان: ساخت و سازها توسط افراد غير متخصص انجام مي‌شود

عضو هيات علمي دانشگاه آزاد زنجان: ساخت و سازها توسط افراد غير متخصص انجام مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:43 ب.ظ

عضو هيات علمي دانشگاه آزاد واحد زنجان گفت: صرفاً استفاده از مصالح استاندارد، استحکام ساختمان را تضمين نمي‌کند؛ بلکه روش استفاده از اين مصالح در ساختمان سازي نيز بايد استاندارد باشد.

 

هومن ثبوتي در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه زنجان، با اشاره به اين‌که با پيشرفت تکنولوژي ساختمان سازي در کشور، بيشتر مصالح ساختماني از کشورهاي پيشرفته وارد مي‌شوند که داراي استانداردهاي کافي هستند، اظهار کرد: نبايد به اين نکته بي توجهي کرد که در وارد کردن مصالح ساختماني، بايد اقليم کشورها را در نظر گرفت.

وي با بيان اين‌که ساخت و ساز در کشور توسط افراد غير متخصص صورت مي گيرد، افزود: افراد غير متخصص، بدون در نظر گرفتن استحکام و کيفيت ساختمان سازي، از مصالح و تکنولوژي‌هاي جديد وارداتي تنها براي نماي ظاهري ساختمان استفاده مي‌کنند.

عضو هيات علمي دانشگاه آزاد زنجان با تاکيد بر اين‌که صرفاً استفاده از مصالح استاندارد در ساخت و سازها کافي نيست، گفت: بايد روش‌هاي کار با مصالح نيز استاندارد باشد؛ به گونه‌اي که در انجام عمليات آرماتور بندي، جوشکاري، تاسيسات و ساير کارهاي مربوط به ساختمان، بايد از متخصصين امر و افراد داراي مهارت کافي استفاده کرد.

 

وي با اشاره به اين‌که مصالح ساختماني مانند فولاد و سيمان در کشور وضعيت مطلوب تري از نظر کيفيت نسبت به ساير کشورها دارند، تصريح کرد: ضروري است تلاش‌هاي مسوولان ذي ربط در رابطه با افزايش کيفيت مصالح مورد استفاده در ساخت و سازها منجر به ارتقاي عمر مفيد ساختمان‌ها شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها