عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ميلاد حضرت محمد (ص) مبارك باد

ميلاد حضرت محمد (ص) مبارك باد
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:43 ب.ظ

حضرت محمد(ص) نماد اخلاق و فضايل انساني و رحمت حق است، او به راستي همان هديه و رحمت آسمانى است که جهان و انسان از او سرچشمه دارد. هفدهم ربيع الاول مصادف با طلوع دو نور پاک بر پهنه هستى است. دو نورى که دريچه هاى حيات ابدى را بر روى بشريت گشودند و مفهوم انسان و انسانيت را تا اوج معنا بخشيدند. پيامبر گرامى اسلام، حضرت محمد مصطفى(ص) کلمه طيبه اى است سرآمد تمامى موجودات و مصداق«کلمة الله الاعلى» که خليفه خداوند بر روى زمين و مظهر جميع اسماء الهى است. بي ترديد اگر حضرت محمد متولد نمى شد حيات انسان از طراوت و شکوه معنوى و جذبه هاى قرب و وصل بى بهره بود.  بشريت نيازمند ولادت چنين شخصيتى بود تا در پرتو وجود روح بخش آن، زندگى انسان با وفا و محبت هم نوا شده و به شعور و آگاهي دست يابد.

 

پيامبر اسلام بي هيچ شکي، زينت بشريت و اسوه کمال و کمال جويى است که رويدادها و وقايع روزگار از درخشش آن نمى کاهد و چون درخت پرثمرى در هر شرايط و زمانى مى توان از برکات آن بهره مند شد. ولادت حضرت محمد(ص)، ولادت ظرف و ظرفيت وحى است و ميلاد صراط مستقيمى است که به نعمت هاى جاويد منتهى مى شود: «انک على صراط مستقيم». خداوند سبحان با خلق محمد مصطفى سرچشمه فيض ربوبى را بر روى بشريت گشود و باران رحمت واسعه انسان را دربرگفت. وجود رسول گرامى اسلام محور حيات ابدى و سرشار از نور بينايى است. نورى که بر هر ديده بنشيند بصيرت بخشد و آراسته به وحى است و هم چون خورشيد بر بلنداى آسمان به هر جانب دامن مى گسترد و چراغ اين جهان و آن جهان است. او به راستى همان هديه و رحمت آسمانى است که جهان و انسان از ريشه هستى او سرچشمه دارد. محمد (ص) تحفه اى الهى است که در آفرينش مثل و مانندى ندارد و مظهر ليس کمثله شى است. پيام بنيادي اسلام، بازگشت به هدف مشترک پيامبران، يعني توحيد و يکتا پرستي است، باوري که ايمان بدان در آموزه ‌اي مشهور از پيامبر اکرم مايه رستگاري انسان دانسته شده است: قولوا لا اله الا الله تفلحوا. در چنين تفکري همراه با اقامه«قسط» که يکي از اهداف اصلي پيامبران الهي است همه امتيازات بشري چون رنگ و نژاد و زبان و ديگر مسائل، تنها دستمايه ‌اي براي شناخت مردمان از يکديگر دانسته شده و آن چه ملاک و ميزان برتري است، فقط«تقوا» است. پيام رسالت آن حضرت، هر چند که نخست مي ‌بايست از ميان نزديکان و قوم خويش آغاز مي شد، از آغاز پيامي جهانشمول بود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها