عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

ميلاد حضرت محمد (ص) مبارك باد

ميلاد حضرت محمد (ص) مبارك باد
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:43 ب.ظ

حضرت محمد(ص) نماد اخلاق و فضايل انساني و رحمت حق است، او به راستي همان هديه و رحمت آسمانى است که جهان و انسان از او سرچشمه دارد. هفدهم ربيع الاول مصادف با طلوع دو نور پاک بر پهنه هستى است. دو نورى که دريچه هاى حيات ابدى را بر روى بشريت گشودند و مفهوم انسان و انسانيت را تا اوج معنا بخشيدند. پيامبر گرامى اسلام، حضرت محمد مصطفى(ص) کلمه طيبه اى است سرآمد تمامى موجودات و مصداق«کلمة الله الاعلى» که خليفه خداوند بر روى زمين و مظهر جميع اسماء الهى است. بي ترديد اگر حضرت محمد متولد نمى شد حيات انسان از طراوت و شکوه معنوى و جذبه هاى قرب و وصل بى بهره بود.  بشريت نيازمند ولادت چنين شخصيتى بود تا در پرتو وجود روح بخش آن، زندگى انسان با وفا و محبت هم نوا شده و به شعور و آگاهي دست يابد.

 

پيامبر اسلام بي هيچ شکي، زينت بشريت و اسوه کمال و کمال جويى است که رويدادها و وقايع روزگار از درخشش آن نمى کاهد و چون درخت پرثمرى در هر شرايط و زمانى مى توان از برکات آن بهره مند شد. ولادت حضرت محمد(ص)، ولادت ظرف و ظرفيت وحى است و ميلاد صراط مستقيمى است که به نعمت هاى جاويد منتهى مى شود: «انک على صراط مستقيم». خداوند سبحان با خلق محمد مصطفى سرچشمه فيض ربوبى را بر روى بشريت گشود و باران رحمت واسعه انسان را دربرگفت. وجود رسول گرامى اسلام محور حيات ابدى و سرشار از نور بينايى است. نورى که بر هر ديده بنشيند بصيرت بخشد و آراسته به وحى است و هم چون خورشيد بر بلنداى آسمان به هر جانب دامن مى گسترد و چراغ اين جهان و آن جهان است. او به راستى همان هديه و رحمت آسمانى است که جهان و انسان از ريشه هستى او سرچشمه دارد. محمد (ص) تحفه اى الهى است که در آفرينش مثل و مانندى ندارد و مظهر ليس کمثله شى است. پيام بنيادي اسلام، بازگشت به هدف مشترک پيامبران، يعني توحيد و يکتا پرستي است، باوري که ايمان بدان در آموزه ‌اي مشهور از پيامبر اکرم مايه رستگاري انسان دانسته شده است: قولوا لا اله الا الله تفلحوا. در چنين تفکري همراه با اقامه«قسط» که يکي از اهداف اصلي پيامبران الهي است همه امتيازات بشري چون رنگ و نژاد و زبان و ديگر مسائل، تنها دستمايه ‌اي براي شناخت مردمان از يکديگر دانسته شده و آن چه ملاک و ميزان برتري است، فقط«تقوا» است. پيام رسالت آن حضرت، هر چند که نخست مي ‌بايست از ميان نزديکان و قوم خويش آغاز مي شد، از آغاز پيامي جهانشمول بود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها