عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نرخ بليت قطار شهري مشهد 300 تومان مصوب شد

نرخ بليت قطار شهري مشهد 300 تومان مصوب شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:06 ب.ظ

نرخ بليت قطار شهري مشهد 300 تومان مصوب شد

خبرگزاري فارس: اعضاي شوراي اسلامي شهر مشهد با لايحه شهرداري مشهد مبني بر اخذ بهاي خدمات قطار شهري مشهد به ميزان 300 تومان موافقت كردند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، عصر يكشنبه در يكصد و سيزدهمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر مشهد لايحه تعيين نرخ بهاي بليت قطار شهري مشهد با قيد دو فوريت ارائه شد كه در نهايت و پس از اعلام نظرات موافق و مخالف اين لايحه به تصويب شوراي اسلامي شهر مشهد رسيد.
بر اين اساس به شهرداري مشهد اجازه داد شد كه نسبت به توزيع و فروش بليت تك سفره قطار شهري مشهد با مبلغ 300 تومان و نيز مبلغ بليت دو سفره با بهاي 550 تومان براي هر قطعه از زمان آغاز بهره‌برداري تا پايان سال‌جاري اقدام كند.
طرح افزايش طول عمر ساختمان‌ها از ديگر موارد دستور كار جسله علني شوراي شهر مشهد بود كه در نهايت با كليات طرح مبني بر افزايش طول عمر ساختمان‌ها موافقت شد.
براين اساس مقرر شد كميسيون فني و عمراني شوراي اسلامي شهر مشهد و معاونت معماري و شهر سازي شهرداري با همكاري نظام مهندسي ساختمان در قالب يك تيم پژوهشي چالش‌ها و راهكارهاي اجرايي شدن بالا بردن عمر ساختمان‌ها را مورد بررسي قرار دهند.
همچنين نهاد مطالعات و مشاوران طرح‌ها تفصيلي و جامع طوري برنامه ريزي كنند تا در طرح‌هاي توسعه‌اي و عمراني شهري و نيز طرح‌هاي تفصيلي بافت‌هاي قديمي و داراي ارزش در سطح شهر از دوام زيادتري برخوردار شوند.
اعمال ماده 9 قانون ابنيه ،املاك و اراضي در مورد ايستگاه‌هاي خط دو قطار شهري مشهد از ديگر موارد مطرح شده در جلسه علني شوراي اسلامي شهر مشهد بود كه بر اين اساس به شهرداري مشهد اجازه داده شد به منظور تسريع در روند اجراي خط دو قطار شهري مشهد و احداث ايستگاه‌هاي آن و پيشگيري از توقف در اجراي طرح، ماده 9 قانون ابنيه و املاك و اراضي مورد نياز شهرداري را در خصوص تحصيل حريم اجرايي نمايد.
در اين جلسه همچنين اخذ عوارض كسبه با توجه به لزوم بازنگري در مصوبه عوارض كسب پيشه به دليل حذف ضريب مورد بررسي قرار گرفت كه در نهايت به صورت عادي راي آورد.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها