عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دستگاه پرتودرماني بيمارستان شفاي كرمان راه‌اندازي شد

دستگاه پرتودرماني بيمارستان شفاي كرمان راه‌اندازي شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:06 ب.ظ

با حضور قائم‌مقام وزير بهداشت؛
دستگاه پرتودرماني بيمارستان شفاي كرمان راه‌اندازي شد

خبرگزاري فارس: دستگاه شتاب‌دهنده خطي (پرتودرماني) با حضور قائم‌مقام وزير بهداشت در بيمارستان شفاي كرمان نصب و راه‌اندازي شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، رئيس دانشگاه علوم‌پزشكي كرمان عصر يكشنبه در آيين راه‌اندازي اين دستگاه اظهار داشت: نصب و راه‌اندازي دستگاه جديد شتاب‌دهنده خطي 6 ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه در برداشته كه با همت وزارت بهداشت و درمان خريداري شده است. عبدالرضا صباحي با بيان اينكه بخشي از هزينه‌هاي خريد اين دستگاه پرداخت شده و بخشي ديگر نيز با درآمد حاصل از كار اين دستگاه پرداخت مي‌شود، افزود: اين دستگاه براي استفاده در سه نوبت كاري طي شبانه‌روز هيچ محدوديتي ندارد و مي‌توان با توجه به ميزان بيماران مراجعه كننده از آن استفاده كرد.
رئيس دانشگاه علوم‌پزشكي كرمان با اشاره به اينكه اشعه درماني براي درمان بيماران سرطاني به كار مي‌رود، بيان داشت: طي 10 سال گذشته با ورود دو دستگاه راديوتراپي نيازهاي بيماران برطرف مي‌شد كه به دليل استفاده بيش از حد، اين دستگاه‌ها با خرابي روبه‌رو شدند.
صباحي تصريح كرد: وزارت بهداشت و درمان 30 دستگاه جديد راديوتراپي را خريداري كرده كه استان كرمان با توجه به نياز شديد به اين دستگاه يكي از آنها را خريداري كرده است.
رئيس دانشگاه علوم‌پزشكي كرمان افزود: استفاده از دستگاه‌هاي پرتو درماني علاوه بر استفاده در روند درماني بيماران سرطاني، روند زندگي آنها را نيز بهبود مي‌بخشد.
وي با اشاره به اينكه دستگاه‌هاي راديوتراپي در استان رو به‌رشد هستند، گفت: طي چند سال گذشته 100 ميليارد ريال هزينه صرف خريد تجهيزات براي بيمارستان‌هاي استان كرمان شده كه به همين لحاظ بخشي از مشكلات در اين زمينه برطرف شده است.
صباحي از خريداري يك دستگاه ديگر پرتودرماني و نصب آن در كلينيك بعثت كرمان در سال آينده خبر داد.
انتهاي پيام/ي30

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها