عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تعليم و تربيت بايد با تزكيه همراه باشد

تعليم و تربيت بايد با تزكيه همراه باشد
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:06 ب.ظ

امام جمعه ملاير:
تعليم و تربيت بايد با تزكيه همراه باشد

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهرستان ملاير گفت: تعليم و تربيت بايد همواره با تزكيه همراه باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ملاير، حجت‌الاسلام رضا فاضليان عصر يكشنبه در همايش تجليل از ستارگان و دانش‌آموزان نخبه ملاير با تبريك هفته وحدت اظهار داشت: فرهنگيان و دانش‌آموزان بايد به دو اصل قرآن و اهل بيت(ع) توجه ويژه داشته باشند چرا كه اگر اين دو اصل مهم در جامعه به درستي مورد توجه قرار گيرد بسياري از مشكلات پيش رو نيز حل مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه در آيات متعدد قرآن كريم به تعليم و تربيت توجه ويژه‌اي شده است، ادامه داد: تزكيه بالاتر از تعليم است و اگر تعليم و تربيت همراه با تزكيه باشد جامعه رو به پيشرفت مي‌رود.
امام جمعه شهرستان ملاير تزكيه را سبب پاكي روح از گناهان دانست و افزود: افرادي كه داراي تزكيه روح باشند از خودپرستي و غرور به دور هستند.
وي اضافه كرد: امروز شاهد بروز فتنه‌هايي از سوي افرادي در جامعه بوديم كه نشان از خودپرستي و خودكامگي آن‌ها داشت؛ اگر اين افراد روحي پاك و تزكيه نفس داشتند هرگز به خود اجازه نمي‌دادند كه دست به چنين اعمال قبيحانه‌اي بزنند.
فاضليان انسان را اشرف مخلوقات خواند و ابراز داشت: اگر انسان قوه عقل را در خود تقويت كند و از شهوات و هواي نفس دوري كند به بالاترين درجه عرش مي‌رسد.
وي گفت: همه مسئولان فرهنگي به ويژه مسئولان پرورشي اداره آموزش و پرورش بايد با آموزش فرامين ديني دانش‌آموزان را در پرورش پاكي‌ها ياري رساند.
امام جمعه ملاير در پايان ارزش انسان را در علاقه‌مندي، فهميدن و عمل كردن به قرآن و فرامين آن خواند و افزود: اگر به قرآن عمل شود جامعه به مدينه فاضله تبديل مي‌شود در صورتي كه امروز در جامعه آن چنان كه بايد و شايد به قرآن و فرامين آن عمل نمي‌شود.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها