عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ورزش بايد بحث روز استان سمنان باشد

ورزش بايد بحث روز استان سمنان باشد
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:07 ب.ظ

مديركل تربيت بدني سمنان:
ورزش بايد بحث روز استان سمنان باشد

خبرگزاري فارس: مديركل تربيت بدني استان سمنان تاكيد كرد: ورزش بايد بحث روز استان سمنان باشد و رسانه‌ها بيش از برهه كنوني به آن بپردازند.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، همت هاديان ظهر روز گذشته در نشستي صميمي با اعضاي انجمن عكاسان و ورزشي‌نويسان استان سمنان در دفتر كار خود اظهار داشت: تربيت بدني از دستگاه‌هايي است كه فضاي كار در آن بسيار زياد بوده و همواره مي‌توان به كارهاي جديد با گستردگي بسيار پرداخت.
وي تصريح كرد: تنوع كاري در حوزه تربيت بدني سبب مي‌شود تا اين دستگاه يكي از مراكز مهم خبري و رسانه‌اي محسوب شود.
مديركل تربيت بدني استان سمنان ادامه داد: به دلايلي در گذشته به خوبي به بخش ورزش و تربيت بدني اين استان پرداخته نشد و امروز زمان آن فرارسيده است تا ورزش به بحث روز استان تبديل شود.
هاديان گفت: راه‌اندازي مجمع خيران ورزشي در استان سمنان پيگيري مي‌شود و بايد با تشكيل اين مجمع، از توانمندي‌هاي خيران و نيكوكاران در بخش ورزش استفاده كرد.
وي تصريح كرد: اساسنامه مجمع خيران ورزشي در استان سمنان آماده شده است و اين مجمع به زودي با پيگيري‌هاي انجام شده فعال مي‌شود.
مديركل تربيت بدني استان سمنان همچنين از برگزاري نمايشگاه پزشكي ورزشي در اين استان در روزهاي آينده خبر داد و گفت: در نشستي كه اخيرا برگزار شد، متاسفانه روساي بسياري از هيئت‌ها اطلاع كافي از خدمات هيئت پزشكي ورزشي استان نداشتند.
هاديان تصريح كرد: اعتقاد ما بر اين است كه بدون رسانه‌، به هيچ وجه حتي نمي‌توان نفس كشيد، چه برسد به اينكه كار اجرايي كرد چراكه امروز ارتباطات در جهان حرف نخست را مي‌زند.
وي از راه‌اندازي سايت اداره كل تربيت بدني استان سمنان، پيام‌نما، پورتال، سامانه ارسال پيامك، پيك ورزشي و . . . به عنوان مهم‌ترين اقدامات انجام شده در ابن اداره كل در حوزه اطلاع‌رساني ياد كرد.
مديركل تربيت بدني استان سمنان همچنين با بيان اينكه برخورد تربيت بدني با انجمن عكاسان و ورزشي‌نويسان اين استان همچون يك هيئت ورزشي است، ادامه داد: امكانات تربيت بدني در حد ممكن در اختيار اين انجمن قرار مي‌گيرد.
هاديان افزود: در سفر دور سوم هيئت دولت به استان سمنان مصوب شد تا ساختمان اداره كل تربيت بدني استان سمنان و ادارات شهرستان‌ها احداث شود كه البته اين كار بايد 20 سال قبل انجام مي‌شد.
وي از حضور 26 رئيس و 20 دبير فدراسيون در استان سمنان خبر داد و گفت: براي پيگيري مسائل ورزشي استان سمنان، در 40 فدراسيون نيز به طور شخصي حضور پيدا كرديم چراكه زمينه‌هاي ورزشي در همه جا وجود دارد.

* اساسنامه انجمن عكاسان و ورزشي‌نويسان نهايي شده است
خبرنگار پيشكسوت روزنامه كيهان در سمنان و يكي از فعالان ورزشي اين استان نيز در اين نشست صميمي گفت: انجمن عكاسان و ورزشي‌نويسان استان سمنان مي‌كوشد تا در كنار مديران و هيئت‌هاي ورزشي استان باشد.
سيدحسين عمادي افزود: اين انجمن صنفي در حقيقت منعكس كننده اخبار ورزشي در استان سمنان و سياستگذار در نحوه عمل در اين بخش است.
وي تصريح كرد: اساسنامه اين انجمن نهايي شده و در صورت رفع مشكل مكان آن، به طور فعال‌تري اقدامات خود را در حوزه ورزش استان سمنان آغاز مي‌كند.

* همكاري كارشناسان رسانه‌ها با برنامه‌هاي ورزشي صدا و سيما
تهيه‌كننده برنامه‌هاي ورزشي صدا و سيماي مركز سمنان نيز در اين نشست خواستار ارتباط بيشتر دست‌اندركاران ورزشي استان سمنان در تهيه و توليد برنامه‌هاي ورزشي شد.
ابوالفضل هراتيان ادامه داد: امكان برقراري ارتباط تلفني در هر برنامه زنده ورزشي وجود دارد و كارشناسان ورزشي و اهالي ورزش بايد در اين بخش با صدا و سيما همكاري كنند.
وي تصريح كرد: اين آمادگي وجود دارد تا پيشنهادها، انتقادها و نظرات كارشناسان ورزشي رسانه‌ها در برنامه‌هاي صدا و سيما منعكس شود.

* خلل نبود انجمن عكاسان و ورزشي‌نويسان سمنان حس مي‌شد
مجري برنامه‌هاي ورزشي صدا و سيماي مركز سمنان نيز در ادامه گفت: در بسياري از بخش‌ها، خلل نبود انجمن عكاسان و ورزشي‌نويسان استان سمنان حس مي‌شد.
حجت يحيايي ادامه داد: تا قبل از اين، فعاليت‌هاي رسانه‌هاي ديداري، شنيداري، نوشتاري و الكترونيكي در حوزه ورزش استان سمنان همسو نبود و اين انجمن كمك مي‌كند تا جهت‌گيري‌ها هماهنگ شود.
وي تصريح كرد: اگر مسئولان استان سمنان در فضاي تبليغاتي حاصل كار اين رسانه‌ها قرار گيرند، قطعا تاثيرگذاري بيشتري بر همكاري آنها با فعالان حوزه ورزش استان خواهد داشت.
مجري برنامه‌هاي ورزشي صدا و سيماي مركز سمنان اضافه كرد: در مديريت جديد تربيت بدني استان سمنان فعاليت‌هاي خوبي در حوزه ورزش استان صورت گرفته و بايد بيشتر به آن پرداخته شود.

* ظرفيت‌هاي ورزشي سمنان بسيار زياد است
عكاس ورزشي روزنامه پيام استان سمنان نيز در اين نشست گفت: سمنان داراي ظرفيت‌هاي بسياري در حوزه ورزش است كه مي‌توان با نگاه‌هاي متفاوتي به آن پرداخت.
سيدمنصور عمادي ادامه داد: اين آمادگي وجود دارد كه در سايه فعاليت انجمن عكاسان و ورزشي‌نويسان سمنان، نسبت به تهيه و توليد محتوا و عكس‌هاي خبري و گزارش‌هاي تصويري از برنامه‌هاي ورزشي اين استان اقدام شود.

* لزوم آسيب‌شناسي رسانه‌ها در حوزه ورزش
سرپرست خبرگزاري فارس در استان سمنان نيز در اين نشست با بيان اينكه ظرفيت‌هاي اين استان در حوزه ورزش همگاني و قهرماني بيش از چيزي است كه هم‌اكنون در رسانه‌ها انعكاس داده مي‌شود، اظهار داشت: بايد براي برجستگي بيشتر فعاليت‌ها و افتخارات ورزشي اين استان، به انجمن عكاسان و ورزشي‌نويسان سمنان كه مجموعه‌اي متشكل از نمايندگان صدا و سيما، خبرگزاري‌ها و مطبوعات است، توجه بيشتري شود.
مرتضي مزيناني‌صفابين ادامه داد: آسيب‌شناسي رسانه‌ها در حوزه ورزش يكي از مهم‌ترين اقداماتي است كه مسئولان تربيت بدني استان سمنان بايد آن را مد نظر داشته باشند.
وي تصريح كرد: برنامه‌سازي‌هاي صدا و سيما و فعاليت‌هاي خبري و گزارشي رسانه‌هاي مجازي و مكتوب بايد در يك راستا باشد تا به نتيجه مثبت و ارتقاي سطح ورزش استان منجر شود.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها