عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آموزش و پرورش در تربيت نيروي انساني گام‌هاي بلندي برداشته است

آموزش و پرورش در تربيت نيروي انساني گام‌هاي بلندي برداشته است
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:15 ب.ظ

فرماندار ملاير:
آموزش و پرورش در تربيت نيروي انساني گام‌هاي بلندي برداشته است

خبرگزاري فارس: فرماندار ملاير گفت: آموزش و پرورش در توسعه مدارس و تربيت نيروي انساني گام‌هاي بلندي برداشته است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ملاير، حسن خيريانپور عصر يكشنبه در همايش تجليل از دانش‌آموزان نخبه علمي شهرستان ملاير اظهار داشت: آموزش و پرورش در سال‌هاي اخير از بعد كمي، توسعه و ساخت مدارس و از بعد كيفي در تربيت نيروي انساني گام‌هاي بلندي را برداشته است.
وي تربيت نيروي انساني بالنده و توانمند را شرط توسعه هر نظامي خواند و گفت: وجود نيروهاي زبده و توانمند موجب توسعه عمراني، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي جامعه مي‌شود.
فرماندار ملاير جهالت و فاصله گرفتن از دين و معنويت را دو آفت مهم در جوامع بشري دانست و ادامه داد: اين دو آفت در يك سيستم آموزشي و پرورشي فرهيخته رفع مي‌شود و زمينه را به سمت حركت به سوي دانايي فراهم مي‌آورد.
وي به مصوبات هيئت دولت در سفر سوم و نگاه عادلانه استاندار همدان و پيگيري‌هاي نمايندگان شهرستان اشاره كرد و ابراز داشت: در سفر سوم هيئت دولت به همدان مصوبات خوبي در بخش آموزش و پرورش شهرستان به تصويب رسيد.
خيريانپور احداث 20 سالن ورزشي در مدارس، 35 نمازخانه و كتابخانه، يك استخر شنا براي فرهنگيان، ايجاد سيستم گرمايشي براي 183 كلاس، نوسازي و تجهيز 554 كلاس درس، تخريب و بازسازي 40 كلاس درس، تجهيز هنرستان‌ها و احداث پنج زمين چمن را از جمله مصوبات سفر سوم هيئت دولت در شهرستان ملاير دانست.
مدير آموزش و پرورش ملاير نيز اظهار داشت: آموزش و پرورش ملاير در بسياري از شاخص‌ها وضعيت مطلوبي را در سطح استان دارد كه اين امر قابل توجه است.
علي تكلو ادامه داد: استان همدان با توجه به جايگاهي كه دارد از لحاظ كنكور رتبه هجدهم را به دست آورده كه اين رتبه رضايت‌بخش و مطلوب نيست.
وي مشكل ديگر را در كنكور دانش‌‌آموزان بحث بوم و قطب استان در انتخاب رشته تحصيلي دانش‌آموزان عنوان كرد و افزود: تغيير بوم و قطب استان بايد از طريق مجمع نمايندگان، استانداري همدان و در نهايت سازمان سنجش مطرح شود.
مدير آموزش و پرورش شهرستان ملاير ارائه برنامه‌ريزي‌هاي مناسب براي قبولي در كنكور را از اولويت‌هاي اصلي آموزش و پرورش ملاير دانست و ابراز داشت: دانش‌آموزان بايد همكاري لازم را با مديران و دبيران مدارس داشته باشند واز حداقل فرصت‌ها، حداكثر استفاده را ببرند.
وي خاطرنشان كرد: با توسعه سال چهارمي‌ها در دوره متوسطه در اكثر دبيرستان‌ها، برنامه‌ريزي لازم صورت گرفته و مديران مدارس بايد تدابيري اتخاذ كنند كه مسائل تقويتي كنكور از ابتداي سال دوم دبيرستان كليد زده شود.
تكلو بر استفاده بهينه دانش‌آموزان از فرصت‌ها براي كسب موفقيت‌ در كنكور سال 90 تأكيد كرد و بيان داشت: با همكاري مسئولان آموزش و پرورش ملاير نهايت تلاش را براي اردوي علمي دانش‌آموزان به عمل آورده‌ايم.
نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي نيز افزود: دانش‌آموزان نخبه ملاير همواره در صدر خبرهاي خوش موفقيت در استان همدان هستند و ما نيز به اين نتيجه رسيده‌ايم كه مديران و معلمان آموزش و پرورش از موفق‌ترين‌ها در همه زمينه‌ها هستند كه اگر اين مجموعه در هر عرصه‌اي وارد شوند موفقيت‌هاي بسياري را به دست مي‌آورند.
حسن ونايي در ادامه به پروژه‌هاي شهرستان ملاير اشاره كرد و بزرگترين موفقيت را جذب اعتبار 3 هزار ميليارد توماني دانست و ابراز داشت: در سال جاري 400 ميليارد تومان پروژه به بهره‌برداري رسيده است.
وي از عمليات كلنگ‌زني تأمين آب شرب از سد كلان به داخل شهر ملاير توسط وزير نيرو در هفته آينده خبر داد.
در پايان اين مراسم از 170 دانش‌آموز نخبه علمي سال 90-89، دارندگان رتبه برتر مسابقات علمي و عملي فني و حرفه‌اي و كارودانش، برگزيدگان جشنواره و المپيادهاي علمي و ادبي شهرستان تجليل شد.
همچنين دانش‌آموزاني كه معدل كتبي سال سوم آن‌ها بالاي 19 در مدارس عادي و 19.5 در مدارس خاص بودند نيز مورد تقدير قرار گرفتند.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها