عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

توزيع 8000 تن برنج كالابرگي در كرمان

توزيع 8000 تن برنج كالابرگي در كرمان
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:15 ب.ظ

معاون سازمان بازرگاني كرمان خبر داد:
توزيع 8000 تن برنج كالابرگي در كرمان

خبرگزاري فارس: معاون سازمان بازرگاني استان كرمان گفت: در اواخر اسفندماه سال جاري 8 هزار تن برنج در بين مردم استان كرمان به صورت كالابرگ توزيع مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، مصطفي زريسفي عصر يكشنبه در ستاد تنظيم بازار استان اظهار داشت: در مدت اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها قيمت بسياري از كالاهاي پر مصرف در استان كرمان از جمله گوشت مرغ، گوشت قرمز و روغن نباتي و بسياري از اقلام ديگر ثابت مانده‌اند.
وي تصريح كرد: در اين مدت قيمت تخم مرغ در استان افزايش داشته است كه ناشي از كاهش توليد جوجه‌ريزي واز بين رفتن تعدادي مرغ بر اثر آنفلونزاي مرغي بوده است و اين در حالي است كه استان كرمان در عرضه تخم مرغ مشكلي نداشته است، اما به دليل تقاضاي ساير استان قيت تخم مرغ افزايش پيدا كرده است.
زريسفي گفت: در سراسر استان‌ها قيمت حبوبات افزايشي بيشتر از استان كرمان داشته است، اما در كيفيت حبوبات تفاوت وجود داشته است و قيمت برنج طارم نيز در مدتي افزايش داشته است و در استان كرمان كه مصرف كننده وسيع اين برنج نيست، تاثير چنداني نداشته است.
وي خاطرنشان كرد: در اواخر اسفند ماه سال جاري 8 هزار تن برنج در بين مردم به صورت كالابرگ توزيع مي‌شود كه اين مقدار مي‌تواند، در كاهش قيمت برنج تأثير داشته باشد.
معاون سازمان بازرگاني استان كرمان تصريح كرد: در ايام عيد قيمت مرغ 3 هزار و 150تومان است و قيمت ساير كالاها نيز ثابت مي‌ماند، زيرا توزيع سويا و ذرت با قيمت مناسب در مرغداري‌ها بر اساس تعداد جوجه‌ريزي صورت گرفته است.
زريسفي در مورد توزيع ميوه نيز اظهار داشت: براي كنترل قيمت ميوه نيز در اوايل سال جديد برنامه‌ريزي‌هايي شده است و 2 هزار تن پرتقال خريداري و يك‌هزار تن سيب نيز خريداري مي‌شود.
انتهاي پيام/ي30

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها