عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

رشد 45 درصدي صادرات محصولات پتروشيمي كشور

رشد 45 درصدي صادرات محصولات پتروشيمي كشور
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:16 ب.ظ

مديرعامل شركت بازرگاني پتروشيمي خبر داد:
رشد 45 درصدي صادرات محصولات پتروشيمي كشور

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت بازرگاني پتروشيمي از رشد 45 درصدي صادرات محصولات پتروشيمي در سال جاري خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، رضا حمزه‌لو عصر يكشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شركت ملي صنايع پتروشيمي در سال جاري فعاليت بسيار خوبي داشته و از نظر كيفيت و ميزان توليدات شاهد رشد بسيار خوبي هستيم.
مديرعامل شركت بازرگاني پتروشيمي از رشد 45 درصدي صادرات محصولات پتروشيمي در سال جاري خبر داد و افزود: در 11 ماه نخست امسال، صادرات محصولات پتروشيمي نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 45 درصد از نظر ارزشي و 21 درصد از نظر وزني رشد داشته است.
حمزه‌لو تصريح كرد: فروش داخلي محصولات پتروشيمي نيز در 11 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد خوبي داشته و از نظر وزني شش درصد و از نظر ارزشي 28 درصد در قياس با مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته است.
وي خاطرنشان كرد: پيش‌تر تمركز صادراتي صنعت پتروشيمي به بازارهاي اروپا معطوف بوده و امروز زمان رشد ظرفيت خاورميانه و آسيا است؛ به گونه‌اي كه پيش‌بيني شده است تا سال 2015، بين 35 تا 40 درصد ظرفيت توليد محصولات پتروشيمي در خاورميانه متمركز مي‌شود.
اين مقام مسئول يادآور شد: يكي از دلايل افزايش ظرفيت‌هاي توليدي صنعت پتروشيمي در خاورميانه و آسيا، قيمت بالاي توليد در اروپاي غربي است و امروز توليدكنندگان بزرگ پتروشيمي در خاورميانه مستقر هستند و حتي مقدار مصرف مواد پتروشيمي در اين منطقه بيش از اروپا و آمريكا برآورد شده است.
حمزه‌لو گفت: به دليل نوسان‌هاي پايدار قيمت نفت، توليد محصولات پتروشيمي كه بر پايه مايعات نفتي است، به سمت توليد بر پايه گاز مي‌رود، اين در حالي است كه در گذشته تقاضاي محصولات پتروشيمي بيش از عرضه و توليد بود، اما امروز رشد توليد سبب بروز چالش‌هاي صادراتي شده است.
وي افزود: با همه توان و ظرفيت خود براي پيشرفت صنعت پتروشيمي تلاش مي‌كنيم و با تلاش مديران ارشد صنعت پتروشيمي، شاهد موفقيت‌هاي خوي در توليد و صادرات محصولات پتروشيمي هستيم.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها