عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

تقليد گردشگري از غرب مفيد نيست

تقليد گردشگري از غرب مفيد نيست
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:17 ب.ظ

معاون ميراث فرهنگي كشور:
تقليد گردشگري از غرب مفيد نيست

خبرگزاري فارس: معاون ميراث فرهنگي با بيان اينكه صنعت گردشگري ايران جايگاه فرهنگي ويژه‌اي در جهان دارد، گفت: تقليد گردشگري از غرب نمي‌تواند پويايي و موفقيت را براي كشور ما به ارمغان بياورد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، مسعود علوي صدر عصر يكشنبه در مراسم افتتاحيه نمايشگاه صنايع دستي و گردشگري با بيان اينكه برگزاري اين گونه نمايشگاه‌ها زمينه‌ساز يك فعاليت اقتصادي در كشور است، اظهار داشت: گردشگري، صنعتي متحول و پايدار را براي ما به ارمغان مي‌آورد.
وي افزود: در اين صنعت پاك عدالت نهفته شده است كه به صورت فرابخشي در كنار ديگر بخش‌ها قرار گرفته و با برنامه‌ريزي تمام بخش‌هاي جامعه را به چالش كشيده و در تمام بخش‌ها ظرفيت‌هاي رشد را به نمايش مي‌گذارد.
معاون ميراث فرهنگي كشور اضافه كرد: دولت عدالت‌محور احمدي‌نژاد توسعه گردشگري و اقتصاد مربوط به آن را در اولويت‌هاي سياست‌هاي خود قرار داد.
علوي صدر ادامه داد: گردشگري رقيب هيچ حوزه فعاليتي نيست بلكه در كنار آنها موجب رشد و توسعه مداوم مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه براي گردشگري پايدار بايد امنيت را براي جامعه به ارمغان بياوريم بيان داشت: ايران يكي از امن‌ترين كشورهاي جهان حتي در حوزه گردشگري است كه به بركت انقلاب اسلامي به اين كشور هديه داده شده است.
معاون ميراث فرهنگي كشور ابراز داشت: ايمني، آسايش و شفافيت در حوزه گردشگري بايد صادقانه بيان شود و كارهاي انجام شده و كارهايي كه قرار است انجام دهيم را در اختيار مردم بگذاريم.
اين مقام فرهنگي خاطرنشان كرد: در حوزه فرهنگ، آثار فرهنگي خود را به‌عنوان سرمايه‌هاي ملي مي‌دانيم و در اختيار گردشگري گذاشته تا شاهد پويايي آن باشيم.
وي با اشاره به اينكه بايد خودمان را متناسب با ظرفيت‌ها وفق دهيم، افزود: گردشگري فرهنگي هفت درصد گردشگري جهان را در اختيار دارد كه بايد در اين مقوله مديريت داشته باشيم و فرهنگ اصيل مهمان‌نوازي را به جامعه معرفي كنيم و اين فرهنگ را برجسته كرده و از آن بهره‌مند شويم.
علوي صدر اضافه كرد: كشور ما داراي قوميت‌ها و آداب و رسوم مختلفي است كه بهترين فرصت، پتانسيل و ظرفيت را براي گردشگري ايجاد مي‌كند.
معاون ميراث فرهنگي كشور به مكان ارزشمند پاسارگاد اشاره كرد و اظهار داشت: عدم ظرفيت و حمايت اقتصادي مردمان ساكن اين منطقه تاريخي، پاسارگاد را براي آنان به تهديدي تبديل كرده است.
وي گفت: اميدواريم بتوانيم اين صنعت را به‌عنوان صنعتي پويا به جهانيان معرفي كنيم.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها