عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جشن گازرساني به تمام روستاهاي خراسان رضوي برگزار مي‌شود

جشن گازرساني به تمام روستاهاي خراسان رضوي برگزار مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:18 ب.ظ

در سال 91؛
جشن گازرساني به تمام روستاهاي خراسان رضوي برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت گاز استان خراسان رضوي از برگزاري جشن پايان گازرساني به روستاهاي واجد شرايط اين استان در زمستان سال 91 خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بردسكن، عليرضا معراجي عصر يكشنبه در مراسم آغاز عمليات اجرايي گازرساني به شهر شهرآباد و 19 روستاي شهرستان بردسكن با بيان اينكه هزار و 514 روستاي بالاي 25 خانوار استان در مسير 15 كيلومتري شبكه انتقال گاز واجد شرايط گاز رساني هستند، اظهار داشت: تا كنون 596 روستا گازرساني شده و 298 روستا نيز در حال اجراست.
مديرعامل شركت گاز استان خراسان رضوي افزود: 300 روستاي استان نيز در مرحله انتخاب پيمانكار قرار دارند.
معراجي ابراز ابراز اميدواري كرد: در زمستان سال 91 جشن گاز رساني به تمامي اين روستاها برگزار شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وجود موانعي همچون كمبود اعتبارات و فقدان موازنه گاز گفت: با وجود اين مشكلات شركت گاز خراسان رضوي گام‌هاي موثري در سطح سه شهرستان كاشمر، بردسكن و خليل آباد برداشته است.
معراجي با اشاره به بهره‌مندي 83 و 94 درصدي روستاييان شهرستان‌هاي كاشمر و خليل آباد از نعمت گاز طبيعي اين ميزان را در بردسكن تنها 16 درصد ذكر كرد و افزود: دليل عقب ماندگي روستاهاي بردسكن از نعمت گاز آماده نبودن زيرساخت‌هاي توسعه گاز در اين منطقه بوده است.
مديرعامل شركت گاز خراسان رضوي تقويت زيرساخت‌هاي گاز رساني منطقه ترشيز كهن را يادآور شد و اظهار داشت: به‌زودي با معرفي پيمانكار عمليات اجرايي گازرساني به منطقه ريوش كاشمر آغاز مي‌شود كه با اين مهم ضمن ثابت نگه داشتن فشار گاز زيرساخت لازم براي سه نسل آينده منطقه تامين مي‌شود.
معراجي تعداد روستاهاي واجد شرايط گاز رساني را در شهرستان بردسكن 29 روستا ذكر كرد و اظهارداشت: با آغاز بهره‌مندي مردم شهر انابد از نعمت گاز در ايام دهه فجر امسال به قطر 12 اينچ و طول 25 كيلومتر و صرف اعتبار 50 ميليارد ريالي زمينه گاز رساني به تمام اين روستاها به ترتيب زماني فراهم شده است.
وي در ادامه تصريح كرد: پروژه گازرساني به شهر شهرآباد و 8 روستاي اين بخش به‌عنوان فاز اول گازرساني به روستاهاي شهرستان بردسكن است كه طول خط انتقال ان 10كيلومتر و طول شبكه توزيع آن 79 كيلومتر است كه علاوه بر شهراباد روستاهاي كلاته نو و سيف آباد از بخش مركزي بردسكن و روستاهاي فيروزآباد، زنگينه، زيرك اباد، خرم اباد، كوشه و محمد آباد از بخش شهرآباد به تعداد بيش از 2400 خانوار از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند مي‌شوند.
معراجي اعتبار اين طرح را بيش از 35 ميليارد ريال اعلام و با معرفي شركت سازه گاز توس به‌عنوان پيمانكار طرح ابراز اميدواري كرد: مشعل گاز در شهرآباد در هفته دولت سال آينده روشن شود.
مديرعامل شركت گاز خراسان رضوي در ادامه گفت: فاز دوم و سوم اين پروژه با گازرساني به 11 روستاي بخش‌هاي مركزي، انابد و شهراباد شهرستان به انجام مي‌رسد.
وي همچنين با اشاره به تقويت ايستگاه‌هاي ورودي گاز شهري در سه شهرستان كاشمر، بردسكن و خليل‌آباد اظهار داشت: با بهره‌مندي 99.5 درصد جمعيت شهري سه شهرستان به تعداد 44 هزار و 142 خانوار ،كاشمر، بردسكن و خليل آباد به عنوان شهرهاي سبز در استان شناخته شده‌اند.
معراجي با تاكيد بر واگذاري انشعاب گاز در شهرك صنعتي بردسكن و مسكن مهر كاشمر، بردسكن و خليل آباد، درباره درخواست روستاهاي نزديك به شبكه گاز رساني در بخش شهرآباد ابراز اميدواري كرد: طي دو سال اين روستاها هم از نعمت گاز بهره‌مند شوند.
در ادامه اين مراسم،‌ معاون عمراني استاندار خراسان رضوي نيز در سخنان كوتاهي خدمت به روستاها و مناطق محروم را زمينه‌ساز معكوس نمودن روند مهاجرت از شهر به روستا دانست و گفت: دولت‌مردان با خدمات خود در مناطق محروم اوج علاقه خود به خدمت را بارها معنا كرده‌اند.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها