عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اعتبارات مسكن مهر 3 برابر اعتبارات عمراني و جاري است

اعتبارات مسكن مهر 3 برابر اعتبارات عمراني و جاري است
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:18 ب.ظ

رئيس سازمان نظام مهندسي استان قزوين:
اعتبارات مسكن مهر 3 برابر اعتبارات عمراني و جاري است

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان قزوين گفت: اگر اعتبارات عمراني و جاري بخش دولتي را با اعتبارات مسكن مهر مقايسه كنيم، اعتبارات در حوزه مسكن مهر نزديك به سه برابر است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قزوين، علي فرخزاد عصر يكشنبه در ديدار اعضاي بسيج مهندسين با نماينده ولي فقيه در استان قزوين كه در دفتر امام جمعه قزوين برگزار شد، اظهار داشت: ما در مجموعه نظام مهندسي استان قزوين داراي 3 هزار و 700 عضو هستيم كه اين اعضا در هفت رشته عمران، معماري، تأسيسات برقي، مكانيك، ترافيك، نقشه‌برداري و شهرسازي فعاليت دارند.
وي ادامه داد: با توجه به اقدامات صورت گرفته از سوي اين سازمان ما توانستيم در مسكن مهر در بين سازمان‌هاي نظام مهندسي كشور رتبه نخست را كسب كنيم.
رئيس سازمان نظام مهندسي استان قزوين اضافه كرد: با توجه به اينكه مسكن مهر جزو اولويت‌هاي اصلي دولت است در 1.5 سال اخير در اين حوزه انرژي زيادي را گذاشته‌ايم و به عنوان يك تشكل غيردولتي كار كرديم.
وي اعلام كرد: در حال حاضر 30 هزار واحد مسكوني در شهرهاي مختلف استان قزوين در حال احداث است كه احداث 8 هزار واحد نيز در شهرهاي زير25 هزار نفر در حال انجام است.
فرخزاد تصريح كرد: با توجه به احداث 30 هزار واحد مسكوني در شهرهاي مختلف، 900 ميليارد تومان اعتبار در اين حوزه در حال هزينه است كه اگر اعتبارات عمراني و جاري بخش دولتي را با اين اعتبار در حوزه مسكن مهر مقايسه كنيم، اعتبارات در حوزه مسكن مهر نزديك به سه برابر است.
وي يادآور شد: ما به عنوان بازوي اجرايي قوي براي سازمان مسكن توانسته‌ايم عمل كنيم، همچنين در حوزه مساجد نيز پذيرفته‌ايم كه خدمات فني و مهندسي را رايگان انجام دهيم كه در خصوص مساجد و امامزاده‌ها نيز توافقنامه با اوقاف داشته و اعلام آمادگي كرديم.

* افزايش توليد محصولات كشاورزي در قزوين از 3 ميليون به 10 ميليون تن
در ادامه مسئول نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان قزوين گفت: اين سازمان در سال 1380 تأسيس شد و داراي 2 هزار و 200 نفر عضو است و 100 شركت حقوقي نيز در مجموعه اين سازمان فعال است.
علي ره‌انجام افزود: تجربه نشان داده هركجا مهندسان در عرصه‌هاي كشاورزي به صورت توليدكننده و يا مشاور ورود يافتند عملكرد سه برابر شده است به طوري كه ميانگين توليد گندم در استان 4 تن در هكتار است كه با حضور مهندسان اين ميزان به 12 تن در هكتار رسيده است.
وي اعلام كرد: دشت قزوين داراي ظرفيت‌هاي بالا و دشتي حاصلخيز است و اين امكان وجود دارد كه توليد محصولات كشاورزي كه در حال حاضر 3 ميليون تن برآورد مي‌شود در برنامه پنجم توسعه به رقم 10 ميليون تن برسد كه اين امر با همت مهندسان محقق مي‌شود.
مسئول نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان قزوين تصريح كرد: سازمان نظام مهندسي كشاورزي استان با 20 سازمان مرتبط بخش كشاورزي قرارداد همكاري بسته است كه مهمترين قرارداد در حوزه انرژي است كه نتايج آن را نيز در سال جاري شاهد بوديم به طوري كه ميزان مصرف سوخت در مرغداري‌ها، گلخانه‌ها و دامداري‌ها كاهش يافت.
وي تأكيد كرد: در آينده نيز در بحث منابع آب و مصرف صحيح آب طرح‌هايي را داريم كه آبياري تحت فشار بيش از گذشته اجرا شود؛ اميدواريم بخش كشاورزي در استان مانند گذشته بدرخشد و جايگاه خود را حفظ كند.
ره انجام در ادامه با محكوم كردن حركت اخير فتنه‌گران افزود: حركت اخير اغتشاشگران و فتنه‌گران را محكوم كرده و درخواست اشد مجازات براي سران فتنه داريم.

* عضويت 2 هزار نفر در بسيج مهندسان
مسئول بسيج مهندسين استان قزوين نيز در ادامه اين جلسه بيان داشت: پنجم اسفند ماه مصادف با تولد خواجه نصيرالدين طوسي است كه اين روز، روز مهندس و بسيج مهندسين نامگذاري شده است.
جعفر نجفي‌فر اضافه كرد: بسيج مهندسين يك قشر نخبه در بخش‌هاي مختلف هستند كه مشاركت فعال در زمينه‌ها و مناسبت‌هاي مختلف دارند به طوري كه در محكوميت سران فتنه و ايادي آمريكا نيز بيانيه‌اي را صادر كردند.
وي افزود: بيش از 2 هزار نفر در استان قزوين در رشته‌هاي مختلف نظير كشاورزي، ابنيه، فناوري و اطلاعات و انرژي عضو بسيج مهندسين هستند و همه شهرستان‌هاي استان قزوين نيز داراي كانون بسيج مهندسين است.
مسئول بسيج مهندسين استان قزوين خاطر نشان كرد: همراه بودن با دولت، كمك به اقدامات دولت و ايجاد اميد در دل مردم از جمله كارهايي است كه مهندسان ما انجام مي‌دهند و اين امر موجب مي‌شود تا مردم هرچه بيشتر به دولت اعتماد داشته باشند كه مردم نيز جلوتر از ما هستند.
وي با اشاره به برنامه‌هاي بسيج مهندسين توضيح داد: به مناسبت روز مهندس از اول تا هفتم اسفند ماه برنامه‌هاي مختلفي را در سطح استان داريم كه ديدار با استاندار قزوين، برگزاري همايش مهندسين، راه‌اندازي كانون بسيج مهندسي در نظام مهندسي ساختمان قزوين و... از جمله برنامه‌هاي ما در اين هفته است.
انتهاي پيام/ي10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها