عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حضور بسيار دانش‌آموزان افغاني در مدارس شيراز سوال‌برانگيز است

حضور بسيار دانش‌آموزان افغاني در مدارس شيراز سوال‌برانگيز است
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:18 ب.ظ

عضو شوراي اسلامي شهر شيراز:
حضور بسيار دانش‌آموزان افغاني در مدارس شيراز سوال‌برانگيز است

خبرگزاري فارس: عضو شوراي اسلامي شهر شيراز گفت: در برخي مدارس شهر شيراز تعداد انگشت‌شمار دانش‌آموزان ايراني و حضور بسيار دانش‌آموزان افغاني سوال‌برانگيز است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، زين‌العابدين عرب عصر يكشنبه در جلسه شوراي اسلامي شهر شيراز اظهار داشت: حضور اتباع بيگانه غير مجاز به تهديدي براي شهر شيراز تبديل شده است كه بايد براي رفع آن برنامه‌ريزي‌هاي گسترده‌اي صورت پذيرد.
عرب ادامه داد: بافت تاريخي و فرسوده شهر شيراز به‌عنوان يك مركز قابل توجه به پناهگاهي براي افاغنه تبديل شده است اما مسئولان بايد به گونه‌اي عمل كنند كه اين منطقه به محلي امن براي مخفي شدن آنها تبديل نشود.
در ادامه ديگر عضو شوراي اسلامي شهر شيراز با انتقاد از عدم برخورد با اتباع بيگانه غير مجاز بيان داشت: در شمالي‌ترين نقاط شيراز نيز حضور افاغنه احساس مي‌شود به‌‌طوري كه منازل ناتمام محور شمال غرب به خانه‌هاي اين افراد تبديل شده است.
علي زحمتكش تصريح كرد: بايد هزينه اقامت براي اتباع خارجي در كشورمان آنقدر بالا رود كه نتوانند از عهده گذران زندگي برآيند و به صورت قاچاق به كشورمان هجوم بياورند.
زحمتكش با اشاره به الگوي كشورهاي حوزه خليج فارس در برخورد با اتباع غير مجاز خاطرنشان كرد: در كشورهاي عربي علاوه بر اينكه هزينه اقامت بسيار بالا است با اجراي صحيح و قاطعانه قانون جلوي هر گونه تخلف را مي‌گيرند.
همچنين عضو كميسيون برنامه و بودجه شوراي شهر شيراز نيز در ادامه اين جلسه خواستار مشخص شدن سياست‌ها در برخورد با مسئله مهاجران خارجي شد و اظهار داشت: اگر قرار است اتباع بيگانه از كشور خارج شوند پس چگونه است كه در برخي موارد از اين افراد حمايت مي‌شود.
معصومه زارع گفت: در برخي مدارس شهر شيراز افزون بر 70 درصد از دانش‌آموزان افاغنه هستند و اين به معناي هزينه كردن بودجه‌هاي دولتي براي اتباع غير مجاز است.
همچنين در اين جلسه نايب رئيس شوراي اسلامي شهر نيز خواستار افزايش هزينه‌هاي ورود غير قانوني به كشور شد و گفت: بايد با كارگروهي جلو ورود غير قانوني به كشور را گرفت و تمام دستگاه‌ها و ارگان‌ها در اين زمينه انجام وظيفه كنند.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها