عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مسئولان به پيامدهاي حضور اتباع بيگانه در استان توجه كنند

مسئولان به پيامدهاي حضور اتباع بيگانه در استان توجه كنند
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:19 ب.ظ

مدير كل امور اتباع و مهاجران خارجي استان فارس:
مسئولان به پيامدهاي حضور اتباع بيگانه در استان توجه كنند

خبرگزاري فارس: مدير كل امور اتباع و مهاجران خارجي استان فارس گفت: در صورت عدم توجه مسئولان به پيامدها و تهديدهاي حضور اتباع بيگانه در استان فارس و شهر شيراز، فرزندان اين افراد به مجرمان آينده تبديل مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، علي فرهادي عصر يكشنبه در صحن علني شوراي اسلامي شهر شيراز اظهار داشت: به دليل عدم آموزش، فعاليت‌هاي فرهنگي و عدم احراز هويت فرزندان اتباع خارجي امنيت و آينده اين استان در تهديد است.
فرهادي ادامه داد: كودتاي افغانستان و مصادف شدن آن با پيروزي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي سبب شد تا كشورمان در شرايط خاصي قرار گيرد و تمهيدات ويژه‌اي براي جلوگيري از ورود غير قانوني اين افراد به كشور انديشيده نشود.
وي افزود: در طول اين سال‌ها اطلاعات قابل اطميناني از وضعيت اين افراد در سطح كشور نداشتيم اما با راه‌اندازي بانك جامع اطلاعات و بررسي آن به اطلاعات بيشتري در مورد چگونگي حضور اتباع بيگانه در دسترس داريم.
مدير كل اتباع و مهاجران خارجي استان فارس بيان داشت: مهاجران خارجي مهمان‌هاي ناخوانده‌اي هستند كه بايد روزي به كشور خود بازگردند و در اين مورد قانون با جديت اجرا شود.
فرهادي با تأكيد بر لزوم همكاري و هماهنگي دستگاه‌ها در جمع‌آوري و بازگشت اتباع بيگانه به كشورشان خاطرنشان كرد: فرآيند بازگشت اين افراد مستلزم انجام وظيفه تمام دستگاه‌ها است و بايد با افرادي كه اتباع خارجي غيرمجاز را به‌عنوان نيروي كار به كار مي‌گيرند برخورد شود.
وي تصريح كرد: بر اساس قانون كساني كه اقدام به استفاده از افراد بيگانه غيرمجاز مي‌كنند شش ماه تا سه سال به حبس محكوم مي‌شوند اما براي برخي كارفرماها حتي يك روز حبس نيز در نظر گرفته نمي‌شود.
فرهادي با اشاره به حضور برخي افاغنه در اصناف مختلف به‌ويژه صنوف خوراكي و بهداشتي گفت: بايد مجوز كسب كارفرمايي كه اقدام به استفاده از افاغنه مي‌كند باطل شود چرا كه اين موضوع سلامت مردم را تهديد مي‌كند.
مديركل امور اتباع و مهاجران خارجي استان فارس همچنين نسبت به مشكلات امنيتي كه از سوي اتباع بيگانه غير مجاز كشورمان را تهديد مي‌كند هشدار داد و خاطرنشان كرد: زماني كه آمريكا در كشور افغانستان پايگاه زده است بايد نسبت به پرورش جاسوساني كه ممكن است عليه كشورمان به‌عنوان اتباع خارجي اقدام كنند هوشيار بود.
انتهاي پيام/ي20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها