عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خريد 30 دستگاه پرتودرماني در كشور

خريد 30 دستگاه پرتودرماني در كشور
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:20 ب.ظ

قائم مقام وزير بهداشت خبر داد:
خريد 30 دستگاه پرتودرماني در كشور

خبرگزاري فارس: قائم‌مقام وزير بهداشت در امور تجهيزات پزشكي گفت: طي دو سال گذشته 30 دستگاه شتاب‌دهنده خطي را با قيمت و كيفيت مناسب خريداري كرده‌ايم.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، ابراهيم متوليان عصر يكشنبه در در آيين راه‌اندازي دستگاه جديد شتاب‌دهنده خطي (پرتو درماني) در بيمارستان شفاي كرمان اظهار داشت: طي دو سال گذشته 30 دستگاه شتاب‌دهنده خطي را با قيمت مناسب خريداري كرده‌ايم.
وي با بيان اينكه در استان‌هاي كردستان، اردبيل و فارس از دستگاه‌هاي جايگزين استفاده شده است، افزود: شيراز سه ماه زودتر از كرمان اين دستگاه را خريداري كرده است.
قائم‌مقام وزير بهداشت در امور تجهيزات پزشكي با تأكيد بر اينكه با راه‌اندازي دستگاه‌هاي راديوتراپي تحولي بزرگ در درمان بيماران سرطاني ايجاد شده است، گفت: 19 دستگاه اشعه درماني در كشور وجود دارد كه عمر آنها به پايان رسيده و دستگاه‌هاي جديدي طي سال‌هاي آينده جايگزين آنها مي‌شود.
وي گفت: مديريت هزينه در بهداشت بسيار مهم است و بايد با توجه به بودجه‌ها و كمبودهاي موجود به گونه‌اي برنامه‌ريزي شود كه رسيدگي به مشكلات بهداشتي و درماني مردم انجام شود.
قائم‌مقام وزير بهداشت و درمان در امور تجهيزات پزشكي تصريح كرد: استان كرمان در بحث مديريت هزينه در بهداشت و همچنين در انجام پيوندهاي كبد، مغز استخوان و كليه موفقيت‌هاي بسياري به دست آورده است.
متوليان يادآور شد: در سال 89 اولويت و هدف ما نوسازي و بازسازي دستگاه‌هاي راديوتراپي كشور بود كه در اين رابطه در موارد بسياري به اهداف رسيده‌ايم.
انتهاي پيام/ي30

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها