عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ترويج بدحجابي معارضه با انقلاب است

ترويج بدحجابي معارضه با انقلاب است
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:21 ب.ظ

استاد معارف و علوم ديني مازندران:
ترويج بدحجابي معارضه با انقلاب است

خبرگزاري فارس: يكي از بانوان و اساتيد حوزه علميه و استاد معارف و علوم ديني مازندران گفت: از نظر فقها، ترويج بدحجابي معارضه با انقلاب است.

به گزارش خبرگزاري فارس از نكا، همزمان با هفته گراميداشت وحدت، همايش طلاب و هيئت‌هاي مذهبي بانوان نكايي برگزار شد.
يكي از بانوان و اساتيد حوزه علميه و استاد معارف و علوم ديني مازندران در اين همايش اظهار داشت: بانوان ما در تمام عرصه‌هاي انقلاب نقش بسزا و ارزنده‌اي داشته‌اند و در همين راستا اكنون نيز در مبارزه با تهاجم فرهنگي بايد اثرگذارتر از گذشته عمل كنند.
وي افزود: نقش بانوان در مقابله با تهاجم فرهنگي و پيشگيري از انحرافات اجتماعي بر كسي پوشيده نيست و بايد با فرهنگ‌سازي اين امر بيشتر از گذشته از جامعه ترويج شود.
محسن‌زاده با اشاره به اينكه از نظر برخي از فقها و بزرگان اسلام، ترويج بدحجابي، معارضه با انقلاب است، بيان داشت: ما بايد با اين موضوع برخورد داشته باشيم و از بروز هر گونه ناهنجاري و بي بندوباري اخلاقي در جامعه جلوگيري كنيم.
اين استاد حوزه خاطرنشان كرد: رواج بي‌حجابي، ناديده گرفتن نهاد خانواده، بي‌اعتنايي به ارزش‌هاي اخلاقي، خدا فراموشي، عدم كنترل و نظارت اجتماعي و ... از جمله مسائلي است كه اكنون با توجه به جنگ نرم دشمن در جامعه در حال شيوع است.
وي يادآور شد: در اين راستا حجاب و عفاف از جمله مهم‌ترين عوامل مورد هدف دشمن در جنگ نرم است كه بايد بيش از گذشته به آن توجه شود.
محسن‌زاده گفت: خلقت و آفرينش زن از نگاه قرآن و اسلام يكي از شاهكارهاي بزرگ خداوند است و زن در اسلام و قرآن داراي منزلت ويژه‌اي است كه بايد از اين ويژگي‌ها به نحو احسن و در راستاي ترويج تعاليم اسلامي و اعتقادي استفاده كند.
وي نقش بانوان طلاب، هيئت‌هاي مذهبي را در ايجاد فرهنگ اسلامي و ديني در جامعه و مقابله با ناهنجاري‌ها بسيار موثر دانست و ادامه داد: بانوان ما با حضور در محافل اجتماعي بايد با درايت با ناهنجاري اجتماعي برخورد و آگاه‌سازي كنند.
اين استاد حوزه و دانشگاه تصريح كرد: ايجاد زمينه و فرصت براي ايفاي نقش زنان و بانوان تربيت يافته در مكتب الهي از جمله عواملي است كه بايد در جامعه اسلامي مورد توجه قرار گرفته و از وجود آنان بيشتر از گذشته در محافل اسلامي و به ويژه در جمع اقشار مختلف بانوان استفاده شود.
انتهاي پيام/صا20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها