عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ترويج بدحجابي معارضه با انقلاب است

ترويج بدحجابي معارضه با انقلاب است
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:21 ب.ظ

استاد معارف و علوم ديني مازندران:
ترويج بدحجابي معارضه با انقلاب است

خبرگزاري فارس: يكي از بانوان و اساتيد حوزه علميه و استاد معارف و علوم ديني مازندران گفت: از نظر فقها، ترويج بدحجابي معارضه با انقلاب است.

به گزارش خبرگزاري فارس از نكا، همزمان با هفته گراميداشت وحدت، همايش طلاب و هيئت‌هاي مذهبي بانوان نكايي برگزار شد.
يكي از بانوان و اساتيد حوزه علميه و استاد معارف و علوم ديني مازندران در اين همايش اظهار داشت: بانوان ما در تمام عرصه‌هاي انقلاب نقش بسزا و ارزنده‌اي داشته‌اند و در همين راستا اكنون نيز در مبارزه با تهاجم فرهنگي بايد اثرگذارتر از گذشته عمل كنند.
وي افزود: نقش بانوان در مقابله با تهاجم فرهنگي و پيشگيري از انحرافات اجتماعي بر كسي پوشيده نيست و بايد با فرهنگ‌سازي اين امر بيشتر از گذشته از جامعه ترويج شود.
محسن‌زاده با اشاره به اينكه از نظر برخي از فقها و بزرگان اسلام، ترويج بدحجابي، معارضه با انقلاب است، بيان داشت: ما بايد با اين موضوع برخورد داشته باشيم و از بروز هر گونه ناهنجاري و بي بندوباري اخلاقي در جامعه جلوگيري كنيم.
اين استاد حوزه خاطرنشان كرد: رواج بي‌حجابي، ناديده گرفتن نهاد خانواده، بي‌اعتنايي به ارزش‌هاي اخلاقي، خدا فراموشي، عدم كنترل و نظارت اجتماعي و ... از جمله مسائلي است كه اكنون با توجه به جنگ نرم دشمن در جامعه در حال شيوع است.
وي يادآور شد: در اين راستا حجاب و عفاف از جمله مهم‌ترين عوامل مورد هدف دشمن در جنگ نرم است كه بايد بيش از گذشته به آن توجه شود.
محسن‌زاده گفت: خلقت و آفرينش زن از نگاه قرآن و اسلام يكي از شاهكارهاي بزرگ خداوند است و زن در اسلام و قرآن داراي منزلت ويژه‌اي است كه بايد از اين ويژگي‌ها به نحو احسن و در راستاي ترويج تعاليم اسلامي و اعتقادي استفاده كند.
وي نقش بانوان طلاب، هيئت‌هاي مذهبي را در ايجاد فرهنگ اسلامي و ديني در جامعه و مقابله با ناهنجاري‌ها بسيار موثر دانست و ادامه داد: بانوان ما با حضور در محافل اجتماعي بايد با درايت با ناهنجاري اجتماعي برخورد و آگاه‌سازي كنند.
اين استاد حوزه و دانشگاه تصريح كرد: ايجاد زمينه و فرصت براي ايفاي نقش زنان و بانوان تربيت يافته در مكتب الهي از جمله عواملي است كه بايد در جامعه اسلامي مورد توجه قرار گرفته و از وجود آنان بيشتر از گذشته در محافل اسلامي و به ويژه در جمع اقشار مختلف بانوان استفاده شود.
انتهاي پيام/صا20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها