عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فعاليت 6 هزار نيروي قرآني در مازندران

فعاليت 6 هزار نيروي قرآني در مازندران
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:21 ب.ظ

مديركل تبليغات اسلامي مازندران خبر داد:
فعاليت 6 هزار نيروي قرآني در مازندران

خبرگزاري فارس: مديركل تبليغات اسلامي مازندران از فعاليت 6 هزار نيروي قرآني در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، حجت‌الاسلام ناصر شكريان در مراسم كلنگ‌زني و آغاز ساخت نخستين مركز تربيت معلم قرآن كريم امام حسن مجتبي (ع) شمال كشور در ساري گفت: اين مركز در زميني به مساحت 4 هزار و 250 متر مربع اهدايي خير ساروي حاج حسن خاني است كه فاز اول اين طرح با اعتباري بالغ بر 400 ميليون تومان از اعتبارات مصوبه سفر سوم هيئت دولت به مازندران ساخته مي‌شود.
مديركل تبليغات اسلامي مازندران افزود: اين نخستين مركز تربيت معلم قرآني در شمال كشور است كه به آموزش در 30 رشته تخصصي مي‌پردازد و مراكز و خانه‌هاي قرآن مشمول دوره آموزشي مي‌شوند.
وي با بيان اينكه با ساخت اين مركز قرآني اشتغالزايي نيز ايجاد مي‌شود، تصريح كرد: اين مجتمع قرآني آموزشي همچنين در رشته‌هاي تربيت داور، تربيت مدرس و تربيت ممتحن به فعاليت مي‌پردازد.
شكريان با بيان اينكه مازندران در قسمت مركز و موسسات قرآني و خانه‌هاي قرآن نيز مقام اول را در كشور دارد، گفت: در مازندران سالانه به طور متوسط 50 دوره تربيت كادر متخصص مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه 6 هزار نيروي قرآني در مازندران فعاليت مي‌كنند، افزود: 10 حافظ كل قرآن در طرح شش ساله مصباح الهدي و نور الهدي شركت كرند.
مديركل تبليغات اسلامي مازندران گفت: مراكز دارالقرآن اداره تبليغات اسلامي مازندران چندين سال متوالي در زمينه‌هاي فعاليت‌هاي قرآني و تربيت كادر متخصص رتبه نخست را در كشور كسب كرد و اين مركز مي‌تواند زمينه پيشرفت فعاليت‌هاي قرآني را در استان فراهم كند.
شكريان تصريح كرد: بايد با ترويج ارزش‌ها و سنت‌هاي اصيل اسلامي در جامعه بتوانيم با تبيين و شناساندن معارف و ارزش‌هاي اسلامي و توسعه و تجهيز مراكز قرآني فضاي فرهنگي جامعه را ارتقا دهيم.
وي در پايان افزود: فاز نخست اين طرح قسمت آموزشي است كه با زيربناي 2 هزار متر مربع ساخته مي‌شود.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها