عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كنگره سراسري و ملي قرآن پژوهي و طب برگزار مي‌شود

كنگره سراسري و ملي قرآن پژوهي و طب برگزار مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:22 ب.ظ

سال آينده؛
كنگره سراسري و ملي قرآن پژوهي و طب برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي كشور از برگزاري كنگره سراسري و ملي قرآن پژوهي و طب در سال آينده خبر داد.

رحيم قرباني در حاشيه پانزدهمين جشنواره قرآني دانشگاه‌‌هاي علوم پزشكي كشور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار اظهار داشت: 50 درصد از داوران پانزدهمين جشنواره قرآني اساتيد و كاركنان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور به جهت توانايي و تخصص ويژه استان خراسان رضوي و شهرستان سبزوار از اين منطقه تأمين شدند.
رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي كشور گفت: در حال حاضر 48 دانشگاه علوم پزشكي در سطح كشور فعاليت مي‌كنند كه در تمام اين دانشگاه‌ها مراكز قرآن و عترت فعال و پايه‌ريزي شده است.
وي افزود: از مهرماه سال گذشته مركز قرآن و عترت اين وزارتخانه به طور رسمي فعاليت خود را آغاز كرده است.
رحيمي اظهار داشت: شوراي سياست‌گذاري فعاليت‌هاي قرآن و عترت در وزارت بهداشت با حضور مقام عالي وزارت و 6 معاون وي به عنوان هيئت رئيسه اين شورا فعاليت مي‌كند و توجه خاص به بحث علوم قرآني را در رأس اهداف خود قرار داده است.
وي ادامه داد: براساس وظيفه‌اي كه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در تدوين منشور توسعه قرآني كشور بر عهده وزارت بهداشت نهاده است، مسئوليت كميسيون پژوهشي و آموزشي عالي قرآني در نظام بهداشت و سلامت كشور بر عهده اين وزارتخانه است.
رحيم افزود: در همين راستا نيز كميسيون مربوطه با حضور مقام عالي وزارت و معاونان و اعضاي مختلف و صاحب‌نظران برگزار مي‌شود.
وي تصريح كرد: اين كميسيون سه كارگروه، با نام‌هاي پژوهشي، آموزشي و تبليغي و ترويجي تبيين كرده است كه بيش از 30 فعاليت آن در حيطه آموزشي، 25 فعاليت در بحث پژوهشي و تعدادي نيز در بخش تبليغي و ترويجي پيش‌بيني شده است.
رحيمي افزود: در حيطه فعاليت‌هاي پژوهشي نيز امسال ابلاغ برگزاري كنگره‌هاي قرآن‌پژوهي و طب براي كل دانشگاه‌هاي سراسر كشور صادر شده كه از 10 اسفند ماه سالجاري اين كنگره‌ها در سطح دانشگاه‌ها برگزار مي‌شود.
رئيس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت، از برگزاري كنگره سراسري و ملي قرآن پژوهي و طب با حضور برگزيدگان كنگره‌هاي دانشگاهي در اوايل سال آينده خبر داد.
وي افزود: از اول اسفند ماه هم نخستين نشريه ميان رشته‌اي علمي، پژوهشي، قرآن پژوهي و طب منتشر مي‌شود كه منبع و مرجعي براي فعاليت‌هاي پژوهشي حيطه قرآني وزارت بهداشت است.
وي با اشاره به فرموده مقام معظم رهبري مبني بر اينكه «علاج امروز دنياي اسلام بازگشت به قرآن است» تصريح كرد: آشنايي با قرآن و انس و الفت به آن خنثي‌كننده شبهات و فتنه‌هايي است كه دشمنان در صدد ايجاد آن در جامعه دانشگاهي هستند
وي با اشاره به بصيرت‌بخشي قرآن‌ افزود: با تمسك به قرآن هيچ توطئه‌اي نمي‌تواند تزلزلي در دانشگاه‌هاي ما ايجاد كند.
انتهاي پيام/م10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها