عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مهدهاي كودك به عنوان مراكز آموزشي شناخته نمي‌شوند

مهدهاي كودك به عنوان مراكز آموزشي شناخته نمي‌شوند
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:23 ب.ظ

معاون امور اجتماعي بهزيستي استان مركزي:
مهدهاي كودك به عنوان مراكز آموزشي شناخته نمي‌شوند

خبرگزاري فارس: معاون امور اجتماعي بهزيستي استان مركزي گفت: مهدهاي كودك با وجود داشتن فعاليت‌هاي آموزشي، متاسفانه هنوز به عنوان مراكز آموزشي شناخته نمي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اراك، محمدعلي الله‌دادي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با وجود مستندات قانوني مبني بر اينكه مهدهاي كودك بايد جزو مراكز آموزشي محسوب شوند اما بسياري از ادارات و نهادها و ارگان‌ها مهدهاي كودك را به عنوان مراكز آموزشي محسوب نكرده و به فعاليت اين مراكز چندان بهايي نمي‌دهند.
وي تصريح كرد: اكثر مراكز آموزشي از معافيت‌هاي مالياتي برخودارند، اين در حاليست كه مهدهاي كودك از معافيت‌هاي مالياتي برخوردار نبوده و در پرداخت حقوق و دستمزد‌ها بايد همچون كارخانه‌هاي بزرگ عمل كنند.
معاون امور اجتماعي بهزيستي استان مركزي با اشاره به فعاليت 150 مهد كودك بخش خصوصي و 20 مهد كودك دولتي در شهرهاي مختلف استان بيان كرد: متاسفانه مهدهاي كودك از داشتن مكان مستقل محروم بوده و به دليل بالا بودن اجاره‌بها‌ مجبور به اجاره مكان‌‌هاي قديمي هستند كه اكثر اين مكان‌ها شايسته كار فرهنگي نيست.
الله‌دادي گفت: پرداخت شهريه مهد كودك‌ها به صورت ماهانه سبب مي‌شود كه درآمد اقتصادي اين مراكز به صورت شناور باشد كه اين درآمد نيز به نوبه خود در جابه‌جايي نيروها تاثيرگذار است.
وي خاطر‌نشان كرد: يكي ديگر از مشكلاتي كه به ويژه در روستامهدها گريبانگير مديران اين مهدها مي‌شود، تعدد فعاليت مراكز آموزش و پرورش در كنار بهزيستي است كه گاها سبب كاهش جمعيت روستامهدها و سرازير شدن اين جمعيت‌ها به سمت مراكز بازشده آموزش و پرورش مي‌شود چراكه مردم تصور مي‌كنند مراكزي كه توسط آموزش و پرورش داير شده‌اند، از نظر محتواي آموزشي عملكرد بهتري نسبت به بهزيستي دارند، اين در حاليست كه محتواي آموزش‌ها يكسان است و تفاوتي با يكديگر ندارند.
معاون امور اجتماعي بهزيستي استان مركزي گفت: عدم پرداخت تسهيلات و وام به مهدهاي كودك به بهانه نداشتن توجيه اقتصادي و عدم برخورداري از حمايت‌ها نيز از مشكلاتي است كه فعالان اين عرصه با آن دست و پنجه نرم مي‌كنند.
الله‌دادي در ادامه با بيان اينكه 4 هزار و 616 كودك در مهدهاي كودك استان ثبت‌نام كرده‌اند، ادامه داد: برگزاري 170 ساعت دوره آموزشي ويژه مديران، مربيان و متقاضيان دريافت مجوز و مربيگري، برگزاري جلسه بازآموزي مديريت خدمات شهري، بهداشت، آسيب‌هاي اجتماعي، روانشناسي، خلاقيت بخشي از اقدامات انجام شده اين معاونت در سال جاري است.
وي گفت: پرداخت بخشي از شهريه كودكان نيازمند، بي‌سرپرست و بدسرپرست به ميزان 720 ميليون ريال، پرداخت تسهيلات بلاعوض به متقاضيان ايجاد مهدكودك در مناطق محروم و آسيب‌خيز، توزيع غذاي گرم در روستامهدها و ارتقاي كيفيت مهدكودك‌ها از ديگر اقدامات صورت گرفته اين معاونت در سال جاري به شمار مي‌رود.
انتهاي پيام/آ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها