عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عدم اعلام موجودي كالاهاي ضروري سردخانه‌ها تخلف است

عدم اعلام موجودي كالاهاي ضروري سردخانه‌ها تخلف است
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:23 ب.ظ

معاون بازرسي و نظارت سازمان بازرگاني استان بوشهر:
عدم اعلام موجودي كالاهاي ضروري سردخانه‌ها تخلف است

خبرگزاري فارس: معاون بازرسي و نظارت سازمان بازرگاني استان بوشهر گفت: عدم اعلام موجودي 22 قلم كالاي ضروري سردخانه‌ها تخلف محسوب مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، حيدر يزدانشناس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان بازرگاني استان با همه توان براي كنترل بازار و جلوگيري از سوءاستفاده متخلفان و سودجويان فعاليت مي‌كند و به فضل خدا شاهد آرامش خوبي در بازار هستيم.
وي در ادامه با تاكيد بر لزوم اعلام موجودي انبارها افزود: بي‌توجهي به زمان‌هاي تعيين شده و تاخير در اعلام موجودي 22 قلم كالاي ضروري از سوي بنكداران، انبارها و سردخانه‌ها به منزله عدم اعلام موجودي تلقي شده و موجب تشكيل پرونده تخلف مي‌شود.
معاون بازرگاني استان بوشهر خاطرنشان كرد: بنابر اعلام سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان، اول و پانزدهم هر ماه زمان اعلام موجودي واحدهاي بنكداري، انبارها و سردخانه‌ها تعيين شده است.
يزدانشناس تصريح كرد: واحدهاي ذكر شده موظف هستند در يك فرصت 48ساعته از زمان تعيين شده، نسبت به اعلام موجودي 22 قلم كالاي ضروري به سامانه ثبت آمار انبارها و سردخانه‌هاي سازمان حمايت اقدام كنند و پس از پايان زمان مقرر حتي اگر واحدي تمايل به اين كار داشته باشد، ثبت آمار موجودي در سامانه ممكن نبوده و واحدهايي كه آمارشان ثبت نشده باشد متخلف محسوب شده و براي ايشان پرونده تخلف تشكيل مي‌شود.
معاون بازرسي و نظارت سازمان بازرگاني استان بوشهر اضافه كرد: براي بنكداري‌ها، انبارها و سردخانه‌هايي كه در زمان مقرر نسبت به ثبت اطلاعاتشان اقدام نكرده باشند، پرونده تخلف اختفاء و امتناع از فروش كالا تشكيل مي‌شود و در صورتي كه شواهد بر احتكار كالا دلالت داشته باشد اين تخلف نيز به پرونده اضافه و مراتب براي رسيدگي و صدور حكم به سازمان تعزيرات حكومتي ارسال مي‌شود.
يزدانشناس يادآور شد: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي سازمان حمايت در كنترل و نظارت بر بازار، تمام سازمان‌ها و ادارات بازرگاني سراسر كشور موظف شده‌اند در زمان‌هاي تعيين شده اطلاعات انبارها و سردخانه‌ها را دريافت و در سامانه مذكور ثبت كنند.
وي بيان داشت: اين سامانه از ابتداي سال راه‌اندازي شده و از مهر ماه به صورت تشويقي آمار و اطلاعات واحدها را ثبت كرده است.
يزدانشناس گفت: از ابتداي آبان ماه ثبت آمار 22 قلم كالاي ضروري، اجباري شده است و واحدهاي كه به هر دليلي از اين روند امتناع كنند به عنوان متخلف به سازمان تعزيرات معرفي مي‌شوند.
معاون سازمان بازرگاني استان بوشهر اظهار داشت: اعلام موجودي كالا مشمول تمامي سردخانه‌ها و انبارها اعم از دولتي، عمومي و خصوصي شده و هيچ استثنايي در اين زمينه وجود ندارد.
وي تصريح كرد: سازمان بازرگاني استان بوشهر به منظور حمايت از مصرف‌كنندگان و براي كنترل بازار از تمام توان و ظرفيت خود استفاده مي‌كند و اميدوار هستيم بتوانيم در اين راستا موفق شويم.
انتهاي پيام/ي10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها