عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

عدم اعلام موجودي كالاهاي ضروري سردخانه‌ها تخلف است

عدم اعلام موجودي كالاهاي ضروري سردخانه‌ها تخلف است
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:23 ب.ظ

معاون بازرسي و نظارت سازمان بازرگاني استان بوشهر:
عدم اعلام موجودي كالاهاي ضروري سردخانه‌ها تخلف است

خبرگزاري فارس: معاون بازرسي و نظارت سازمان بازرگاني استان بوشهر گفت: عدم اعلام موجودي 22 قلم كالاي ضروري سردخانه‌ها تخلف محسوب مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، حيدر يزدانشناس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان بازرگاني استان با همه توان براي كنترل بازار و جلوگيري از سوءاستفاده متخلفان و سودجويان فعاليت مي‌كند و به فضل خدا شاهد آرامش خوبي در بازار هستيم.
وي در ادامه با تاكيد بر لزوم اعلام موجودي انبارها افزود: بي‌توجهي به زمان‌هاي تعيين شده و تاخير در اعلام موجودي 22 قلم كالاي ضروري از سوي بنكداران، انبارها و سردخانه‌ها به منزله عدم اعلام موجودي تلقي شده و موجب تشكيل پرونده تخلف مي‌شود.
معاون بازرگاني استان بوشهر خاطرنشان كرد: بنابر اعلام سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان، اول و پانزدهم هر ماه زمان اعلام موجودي واحدهاي بنكداري، انبارها و سردخانه‌ها تعيين شده است.
يزدانشناس تصريح كرد: واحدهاي ذكر شده موظف هستند در يك فرصت 48ساعته از زمان تعيين شده، نسبت به اعلام موجودي 22 قلم كالاي ضروري به سامانه ثبت آمار انبارها و سردخانه‌هاي سازمان حمايت اقدام كنند و پس از پايان زمان مقرر حتي اگر واحدي تمايل به اين كار داشته باشد، ثبت آمار موجودي در سامانه ممكن نبوده و واحدهايي كه آمارشان ثبت نشده باشد متخلف محسوب شده و براي ايشان پرونده تخلف تشكيل مي‌شود.
معاون بازرسي و نظارت سازمان بازرگاني استان بوشهر اضافه كرد: براي بنكداري‌ها، انبارها و سردخانه‌هايي كه در زمان مقرر نسبت به ثبت اطلاعاتشان اقدام نكرده باشند، پرونده تخلف اختفاء و امتناع از فروش كالا تشكيل مي‌شود و در صورتي كه شواهد بر احتكار كالا دلالت داشته باشد اين تخلف نيز به پرونده اضافه و مراتب براي رسيدگي و صدور حكم به سازمان تعزيرات حكومتي ارسال مي‌شود.
يزدانشناس يادآور شد: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي سازمان حمايت در كنترل و نظارت بر بازار، تمام سازمان‌ها و ادارات بازرگاني سراسر كشور موظف شده‌اند در زمان‌هاي تعيين شده اطلاعات انبارها و سردخانه‌ها را دريافت و در سامانه مذكور ثبت كنند.
وي بيان داشت: اين سامانه از ابتداي سال راه‌اندازي شده و از مهر ماه به صورت تشويقي آمار و اطلاعات واحدها را ثبت كرده است.
يزدانشناس گفت: از ابتداي آبان ماه ثبت آمار 22 قلم كالاي ضروري، اجباري شده است و واحدهاي كه به هر دليلي از اين روند امتناع كنند به عنوان متخلف به سازمان تعزيرات معرفي مي‌شوند.
معاون سازمان بازرگاني استان بوشهر اظهار داشت: اعلام موجودي كالا مشمول تمامي سردخانه‌ها و انبارها اعم از دولتي، عمومي و خصوصي شده و هيچ استثنايي در اين زمينه وجود ندارد.
وي تصريح كرد: سازمان بازرگاني استان بوشهر به منظور حمايت از مصرف‌كنندگان و براي كنترل بازار از تمام توان و ظرفيت خود استفاده مي‌كند و اميدوار هستيم بتوانيم در اين راستا موفق شويم.
انتهاي پيام/ي10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها