عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

80 درصد فعاليت‌هاي اقتصادي به بخش خصوصي واگذار مي‌شود

80 درصد فعاليت‌هاي اقتصادي به بخش خصوصي واگذار مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:23 ب.ظ

دبير اتاق تعاون مازندران:
80 درصد فعاليت‌هاي اقتصادي به بخش خصوصي واگذار مي‌شود

خبرگزاري فارس: دبير اتاق تعاون استان مازندران گفت: بر اساس اصل 44، 80 درصد فعاليت‌هاي اقتصادي به بخش خصوصي واگذار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان نور، علي ربيعي در جمع مديران عامل شركت‌هاي تعاوني 16گانه سهام عدالت شهرستان‌هاي استان در سالن اجتماعات فرمانداري نور اظهار داشت: اقتصاد كشور بر سه بخش خصوصي، تعاوني و دولتي استوار است و مجلس اقتصاد را شامل خريد و فروش و خدمات معرفي كرده است.
دبير اتاق تعاون استان مازندران افزود: قانون وضعيت ورود دولت را نيز تعيين كرد و گروه‌هاي فعاليت را نيز مشخص كرد كه عمدتا در امور زيربنايي و كلان اقتصاد كشور از جمله صنايع مادر هواپيمايي، كشتيراني و بنادر، نفت و گاز كه 20 درصد فعاليت اقتصادي كشور را شامل مي‌شود.
ربيعي تصريح كرد: براساس اصل 44، 80 درصد ديگر فعاليت‌هاي اقتصادي دولت بايد به بخش خصوصي و تعاوني واگذار شود كه دولت نيز تاكنون بخشي را واگذار كرده و در حال واگذاري ساير است.
وي با اشاره به اينكه شركت سهام عدالت يك تعاوني عام محسوب مي‌شود ، پيشنهاد كرد: مسئولان و مديران شركت براي پايداري و درآمد و سوددهي به مردم سهم‌هاي آماده واگذاري شركت‌هاي دولتي را به سمت شركت‌هاي سهام عدالت هدايت كنند و با ورود به اصل 44 سهم‌هايي كه قرار است واگذار شود را شناسايي و خريداري كنند.
دبير اتاق تعاون استان مازندران از مديران اين شركت‌ها خواست تا در ايجاد فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي نسبت به خريد اقلام از طريق اتحاديه‌ها و قرارداد مستقيم با كارخانجات اقدام كه مقرون به صرفه و سودآور باشد.
دبير طرح ارتقاي سهامداري مازندران نيز از حضور 2 هزار و 300 نفر به‌طور تخصصي در كلاس‌هاي اين طرح خبر داد و گفت: درباره وعده پرداخت تسهيلات به‌دليل برخي مشكلات پيش آمده خود وارد عمل شويم و در بحث ضامن نيز با هماهنگي انجام شده حساب يارانه افراد به‌عنوان ضامن محسوب و اقساط از آن طريق كسر شود.
علي نصيري درباره تحويل لب تاپ به دانش‌پذيران نيز اظهار داشت: در حال ثبت سفارش هستيم و ظرف 20 روز آينده پيش بيني مي‌شود تحويل شود.
وي از راه‌اندازي صندوق سرمايه مشاع از طريق كارگزاري‌ها و ايجاد كارگزاري‌هاي بورس از سوي سازمان بورس خبر داد.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها