عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كميته نظارتي ويژه براي پيگيري مصوبات كارگروه‌ها تشكيل شود

كميته نظارتي ويژه براي پيگيري مصوبات كارگروه‌ها تشكيل شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:23 ب.ظ

معاون استانداري مركزي:
كميته نظارتي ويژه براي پيگيري مصوبات كارگروه‌ها تشكيل شود

خبرگزاري فارس: معاون سياسي امنيتي استانداري مركزي بر ضرورت تشكيل كميته نظارتي ويژه براي پيگيري مصوبات كارگروه ارتقاي سلامت و تغذيه استان تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اراك، ابوالقاسم نصرالهي در بيست و دومين كارگروه شوراي سلامت و امنيت غذايي استان مركزي اظهار داشت: راهبري موثر تامين مواد غذايي و تغذيه در موارد بحران از موازي كاري دستگاه‌ها در اين بخش جلوگيري كرده و سلامت غذايي و بهداشتي آسيب‌ديدگان و گروه‌هاي ضعيف را تضمين مي‌‌كند.
وي با اشاره به تصويب مصوبات مهم در كارگروه ارتقاي سلامت و تغذيه استان تصريح كرد: مصوبات هر جلسه بايد براي ارتقا آن جلسه باشد و به بهترين نحو ممكن اجرايي شوند.
معاون سياسي امنيتي استانداري مركزي با بيان اينكه شوراي سلامت استان به منظور اخذ تصميمات كلان، ارتقا و توسعه سلامت استان تشكيل شده است، خاطر‌نشان كرد: دستگاه‌هاي اجرايي بايد در عمل كردن دقيق به وظايف خود همواره حفظ و ارتقاي سلامت مردم را در اولويت قرار داده و به صورت جدي به آن بپردازند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي اراك نيز گفت: مديريت بهينه بر تغذيه گروه‌هاي جمعيتي در مواقع بحران و شناسايي و نظارت بر امنيت غذايي گروه‌هاي آسيب‌پذير از مهم‌ترين اهداف تشكيل اين كارگروه است.
مجيد رمضاني همچنين افزود: اين كارگروه در سه مرحله قبل‌، حين و بعد از بحران كار راهبري بهداشت تغذيه و تامين سبد غذايي مناسب آسيب‌ديدگان را بر عهده خواهد داشت كه اين مسئله سلامت بهداشت و غذا را به دنبال خواهد داشت.
مديركل اداره حفاظت محيط زيست استان مركزي نيز پيرامون وضعيت آلودگي آب شرب ناشي از فاضلاب‌هاي شهرك‌هاي صنعتي حاجي‌آباد، قطب صنعتي و كشتارگاه دام اراك گفت: افزايش شهرك‌هاي صنعتي و صنايع مختلف و همچنين گسترش جمعيت سبب شده است ميزان فاضلاب بيشتري وارد آب‌هاي زيرزميني و سطحي شود.
امير انصاري افزود: در حال حاضر 100 واحد صنعتي در شهرك صنعتي حاجي‌آباد و 100 واحد صنعتي ديگر در قطب صنعتي وجود دارد كه علاوه بر اين تعداد، صنايع پراكنده‌اي نيز در كنار آنها موجود است كه ميزان آب مصرفي در اين دو شهرك يك ميليون و 877 هزار و 962 مترمكعب در سال است كه از اين مقدار يك ميليون و 600 هزار مترمكعب به فاضلاب تبديل مي‌شود.
در اين نشست تصميمات موثري براي تجهيز كشتارگاه دام، شهرك صنعتي حاجي‌آباد و قطب صنعتي اراك به سيستم پيش تصفيه و تصفيه فاضلاب و همچنين چگونگي نظارت و توزيع پساب تصفيه‌خانه فاضلاب اراك براي مصارف پرورش گل و گياه زينتي، فضاي سبز و كاربري‌هاي صنعتي اتخاذ شد.
انتهاي پيام/آ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها