عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

انتقاد استاندار قم از بي‌توجهي به استفاده از هنر در منظر شهري

انتقاد استاندار قم از بي‌توجهي به استفاده از هنر در منظر شهري
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:24 ب.ظ

انتقاد استاندار قم از بي‌توجهي به استفاده از هنر در منظر شهري

خبرگزاري فارس: استاندار قم از بي‌توجهي در استفاده از جلوه‌هاي هنري براي ساخت و احداث مناظر شهري انتقاد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام محمدحسين موسي‌پور در مراسم رونمايي از سه كتاب برگزيده هنرمندان تجسمي قم كه در نگارستان اشراق استان برگزار شده بود، ضمن تبريك فرا رسيدن هفته وحدت اظهار داشت: زمينه خلق آثار هنري در استان قم وجود دارد.
وي با تاكيد بر اينكه تلاش در حيطه نمايش هنر‌هاي سنتي بسيار ضروري و مهم است، تصريح كرد: تاريخ و پيشينه هنرهاي سنتي قم همچون هنر‌هاي نوين را نيز مي‌توان به صورت كتبي تدوين كرد و در اين زمينه نيز مساعدت‌هاي مالي و معنوي فراواني تعلق خواهد گرفت.
استاندار قم گفت: خداوند به عنوان هنرمند عالم هستي، اثر پذيري از هنر را در دل عالم هستي و اثرگذاري را در روح هنر و هنرمند قرار داده است تا هنرمند به بهترين نحو به عالم هستي پيام‌رساني كند.
وي از بي‌توجهي به هنر در جامعه انتقاد كرد و ادامه داد: از ابزار تواناي هنر نبايد غافل شد، هرچند اين فاجعه در بسياري از نقاط كشور در حال وقوع است‌ كه به‌ جاي استفاده از هنر كه تاثيرگذار‌ترين ابزار است، از ابزار زباني و كم‌ارزش استفاده مي‌شود.
موسي‌پور با اشاره به اينكه زبان هنر زيباترين، موثرترين و ظريف‌ترين زبان‌ها براي انتقال مفاهيم و ارزش‌ها‌ست، گفت: ضروري بودن اين امر كه زبان‌هاي فرهنگي ديگر بايد به زبان هنر تغيير داده شوند به عنوان يك اصل، پذيرفته شده است چراكه هنر گوياترين ابزار براي انتقال يك مفهوم است.
وي در ادامه اظهار داشت: از هنر بايد در تمام زمينه‌ها به ويژه در بهبود منظر شهري استفاده شود و اين دغدغه هنرمندان در خصوص تغيير منظره شهري استان قم به آنچه كه در اندازه اين استان است، دغدغه قابل تحسيني است.
استاندار قم از اضافه شدن دو نگارخانه به تعداد نگارخانه‌هاي استان خبر داد و گفت: يكي از اين نگار‌خانه‌ها در مجتمع شهيد آويني افتتاح شده و ديگري نيز در تالار شهرداري با سرعت قابل توجهي در حال ساخت است.
وي قم را شهر علم، اجتهاد و هنر همراه بصيرت دانست و تاكيد كرد: در اين شهر كه خلاقيت هنرمندان در اين آثار قابل توجه به نمايش گذاشته شده است اگر منظر شهري خوبي ندارد، به دليل بي‌توجهي در استفاده از هنر اين هنرمندان خلاق است.
وي خطاب به هنرمندان قمي بيان داشت: از وجود مشكلات در استان با خبر هستيم اما راه حل آن در همكاري هنرمندان خلاق با مديريت استان است.
انتهاي پيام/آ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها