عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تشكل‌هاي فرهنگي بستر شناسايي ظرفيت‌هاي طلاب غيرايراني است

تشكل‌هاي فرهنگي بستر شناسايي ظرفيت‌هاي طلاب غيرايراني است
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:24 ب.ظ

معاون فرهنگي تربيتي جامعة‌المصطفي العالميه:
تشكل‌هاي فرهنگي بستر شناسايي ظرفيت‌هاي طلاب غيرايراني است

خبرگزاري فارس: معاون فرهنگي تربيتي جامعة‌المصطفي العالميه گفت: ايجاد تشكل‌ها و انجمن‌هاي فرهنگي بيشتر شناسايي ظرفيت‌هاي طلاب غيرايراني را فراهم مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام محمدرضا صالح در نخستين اجلاس تشكل‌هاي فرهنگي طلاب غير ايراني جامعة‌المصطفي العالميه كه در مجتمع آموزش عالي امام خميني (ره) برگزار شد، اظهار داشت: امروز تشكل‌هاي فرهنگي خود به مثابه يك جامعة‌المصطفي العالميه كوچك هستند كه در ابعاد مختلف فعاليت مي‌كنند.
وي ادامه داد: فعاليت‌هاي ماهواره‌اي، توليد فيلم، صداگذاري و دوبلاژ فيلم و انتشار مجله از جمله فعاليت‌هاي اين تشكل‌ها‌ست و هر تشكل با همت طلاب و اعضاي آن به بلوغ رسيده و به سطح خوب و مطلوبي دست‌ يافته‌ است.
حجت‌‌الاسلام صالح خاطرنشان كرد: مقام معظم رهبري بر وحدت ملل تاكيد دارند و طلاب جامعة‌المصطفي العالميه بايد با كشورها، ظرفيت‌ها و فرصت‌هاي مختلف كشورهاي يكديگر آشنا شوند و اين تشكل‌ها كه با حضور طلاب شكل مي‌گيرد، فرصت مناسبي براي هم‌انديشي، ارائه طرح‌ها و ايده‌هاي نو در اين زمينه است.
معاون فرهنگي تربيتي جامعة‌المصطفي العالميه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ويژگي مردمي بودن پيامبر (ص) خاطرنشان كرد: رهبران برخي جوامع رنج‌هاي مردم را فراموش مي‌كنند و اين عالمان نمي‌توانند در جامعه خود موثر باشند.
وي با بيان اينكه راهبردهاي اسلام و مكتب تشيع اتحاد مذاهب اسلامي است، خاطرنشان كرد: محبت اهل بيت (ع) مختص به شيعه نيست، امروز مسلمانان محب اهل‌ بيت (ع) هستند و در واقع همكاري بين‌ مذاهب اسلامي در ابعاد علمي، فرهنگي سياسي و اقتصادي ظهور و بروز دارد.
حجت‌‌الاسلام صالح يادآور شد: تلاش براي ايجاد اتحاد امت اسلام رسالت جامعة‌المصطفي العالميه است و در اين زمينه بايد از تمام توان خود بهره‌مند شده و در راه وحدت مسلمانان گام بردارد.
معاون فرهنگي تربيتي جامعة‌المصطفي العالميه گفت: امروز در جهان اسلام بيداري به حدي رسيده است كه مرزها شكسته شده و امت اسلام به يكديگر نزديك شده‌اند و انقلاب اسلامي ايران نقش كليدي و وحدت‌آفرين در اين نزديكي داشته است.
وي با اشاره به ويژگي‌هاي تشكل‌هاي فرهنگي گفت: تقويت اخلاق و تهذيب و تربيت نفس در تشكل‌ها از اهميت برخوردار است و محيطي كه افراد در آن حضور مي‌يابند بايد اخلاقي باشد.
حجت‌‌الاسلام صالح خاطرنشان كرد: غربي‌ها از نظر متدها و سخت‌افزارها از ما جلوتر هستند، اما اين به معناي موفقيت آنها نيست چرا‌كه روح معنوي در كار آنها وجود ندارد.
وي افزود: عصر حاضر عصر اهل‌ بيت (ع) است و تفكر اهل‌ بيت (ع) كه برخاسته از متن قرآن كريم است، قابل عرضه به تمام مكاتب اسلامي است.
معاون فرهنگي تربيتي جامعة‌المصطفي العالميه گفت: روش بيان احكام، دعوت به نماز و زكات بايد مورد اهتمام تشكل‌ها باشد و در كنار آن توجه ويژه به قرآن وجود داشته باشد.
انتهاي پيام/آ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها