عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تشكل‌هاي فرهنگي بايد به سمت وحدت‌آفريني حركت كنند

تشكل‌هاي فرهنگي بايد به سمت وحدت‌آفريني حركت كنند
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:24 ب.ظ

رئيس جامعة‌المصطفي العالميه:
تشكل‌هاي فرهنگي بايد به سمت وحدت‌آفريني حركت كنند

خبرگزاري فارس: رئيس جامعة‌المصطفي العالميه گفت: امروز و با توجه به موج‌هاي ايجاد شده در كشورهاي اسلامي انجمن‌هاي فرهنگي و مليتي بايد به سمت وحدت‌آفريني حركت كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام عليرضا اعرافي در نخستين اجلاس تشكل‌هاي فرهنگي طلاب غير ايراني جامعة‌المصطفي العالميه كه در مجتمع آموزش عالي امام خميني (ره) برگزار شد، در سخناني اظهار داشت: انجمن‌هاي فرهنگي و مليتي در كنار ساير بخش‌ها و قلمروهاي ديگري كه در المصطفي پايه‌ريزي شده است دو هدف كسب محتوا و ديگري ممارست و تمرين را دنبال مي‌كند.
وي ادامه داد: مهارت‌آموزي مكمل آموزش المصطفي است و آموزش‌هاي رسمي محتوا را ارائه مي‌دهند اما نياز به كسب مهارت و روش‌ها نيز وجود دارد.
رئيس جامعة‌المصطفي العالميه با بيان اينكه نگاه المصطفي يك نگاه بلند علمي و پرورش عالمان و مجتهد براي تمام دنيا‌ست، يادآور شد: حوزه‌هاي المصطفي براي تمام كشورها راه را براي رسيدن به قله‌هاي اجتهادي و تخصصي باز مي‌كند.
حجت‌الاسلام اعرافي بيان داشت: در دنياي معاصر آگاهي و تخصص‌هاي عميق در حوزه‌هاي مختلف اهميت دارد و به همين دليل آموزش‌هاي كاربردي ركن حركت جامعة‌المصطفي العالميه است.
وي گفت: امروز انجمن‌ها به بلوغ رسيد‌ه‌اند و از مقدمه عبور كرده و به نقطه ثمردهي رسيدند و بايد انواع مهارت‌هاي تبليغي و مديريتي را بياموزند.
رئيس جامعة‌المصطفي العالميه افزود: عالمان دين بايد با متدها و روش‌هاي جديد و مديريت صحيح آشنا شوند و اين مهمن نيازمند تمرين و ممارست از سوي طلاب دارد.
حجت‌الاسلام اعرافي بيان داشت: نياز به نقشه راه و سند كلان در فعاليت‌هاي فرهنگي به چشم مي‌خورد و گاهي ديده مي‌شود كه برخي فعاليت‌ها مبتني بر نقشه راه نيست.
وي با بيان اينكه كارها و فعاليت‌هاي فرهنگي بايد بر محور ادب باشد، تصريح كرد: كار اسلامي و ديني بايد كاري متقن و علمي باشد، مبارزات سياسي نيز نياز به ادب دارد اما اين امر در فعاليت‌هاي تبليغي و ديني نمود بيشتري دارد.
رئيس جامعة‌المصطفي العالميه اظهار داشت: پرداختن به مشتركات خوب و مناسب است اما بايد به زبان‌ها و آداب خاصي نيز پرداخت چراكه با توجه به نيازهاي فراوان در جهان بايد از موازي‌كاري پرهيز كرد.
وي تصريح كرد: نگاه وحدت و انسجام اسلامي در فعاليت‌هاي انجمن‌ها اهميت دارد و تمام فعاليت‌ها بايد به سمت وحدت‌آفريني سوق داده شوند.
حجت‌الاسلام اعرافي افزود: موج‌هاي اسلامي امروز بايد دور از تعصبات مذهبي و تاريخي باشد و بايد دست استعمارگران كه چند دهه است كشورها را اسير خود كرده‌اند، قطع شود.

* ميلاد پيامبر (ص) آفرينش تمدن جديدي براي جهان بود
رئيس جامعة‌المصطفي العالميه در ادامه سخنان در فرازهاي مختلف سوره احزاب به شخصيت پيامبر (ص) توجه شده است و قرآن يكي از آينه‌هاي است كه شخصيت پيامبر (ص) را متجلي مي‌كند.
وي با بيان اينكه سوره‌هايي كه خطاب به پيامبر آغاز مي‌شود نسبت خاصي با ايشان دارد، ادامه داد: عمده مقامات و مناصب ابعاد شخصيت پيامبر بزرگوار اسلام در سوره احزاب مورد توجه قرار گرفته است.
حجت‌الاسلام اعرافي يادآور شد: در چند آيه اين سوره به مقام ولايت پيامبر (ص) اشاره شده است كه پيامبر اولي به مومنان بوده و اولويت مطلقه‌اي است كه خداوند براي ايشان قرار داده است.
رئيس جامعة‌المصطفي العالميه تصريح كرد: در اين سوره يكي از مهم‌ترين آيات نازل شده كه الگو و مقتدا بودن پيامبر(ص) را بيان مي‌كند كه ديگران بايد خود را با اين معيار مورد سنجش قرار دهند.
حجت‌الاسلام اعرافي تصريح كرد: ميلاد حضرت رسول و بعثت ايشان سرآغاز يك حيات جديد براي بشريت است و تمدن جديدي با قرآن و پيامبر (ص) در جهان پايه‌ريزي شد و اين تمدن به تمام ابعاد شخصيتي بشر توجه دارد.
انتهاي پيام/آ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها