عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ثبت‌نام حوزه‌هاي علميه سفيران هدايت آغاز شد

ثبت‌نام حوزه‌هاي علميه سفيران هدايت آغاز شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:25 ب.ظ

معاون تبليغ و آموزش‌هاي كاربردي حوزه‌هاي علميه:
ثبت‌نام حوزه‌هاي علميه سفيران هدايت آغاز شد

خبرگزاري فارس: معاون تبليغ و آموزش‌هاي كاربردي حوزه‌هاي علميه از آغاز ثبت‌نام در حوزه‌هاي علميه سفيران هدايت خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام محمد‌حسن نبوي در گفت‌و‌گو با خبرنگاران ضمن تبريك فرارسيدن ميلاد با بركت نبي مكرم اسلام با اشاره به آغاز ثبت‌نام مركز تخصصي تبليغ و حوزه‌هاي علميه سفيران، در مورد مقطع تربيت راهنماي حوزه علميه گفت: براي ثبت‌نام در اين مقطع طلابي كه تحصيلات خود را در پايه ششم تكميل كرده‌اند، براي ثبت‌نام در رشته تخصصي تبليغ ثبت‌نام كرده و پس از آزمون ورودي و مصاحبه علمي مي‌توانند وارد مقطع كارشناسي شوند.
نبوي با اشاره به اينكه طول مدت تحصيل در اين دوره چهار سال است، يادآور شد: افراد وارد شده در اين رشته علاوه بر فقه حوزه دروس مورد نياز عرصه تبليغ را مي‌گذرانند.
وي درباره دروسي كه داوطلبان در اين دوره چهار ساله مي‌گذرانند، گفت: در رشته قرآن علاوه بر علوم قرآن تفسير 15 جزء قرآن‌، ‌تاريخ سياسي معاصر انقلاب اسلامي و ريشه‌هاي آن، ‌تاريخ معصومين از پيامبر (ص) تا امام عصر (عج)‌، بحث‌هاي كلامي، مباحث معرفت‌شناسي و اصول پنج‌گانه اعتقادي ارائه مي‌شود.
معاون تبليغ و آموزش‌هاي كاربردي حوزه‌هاي علميه فراگيري مباحثي در زمينه فرقه‌ها و اديان و شبهات فرقه‌ها و اديان را از ديگر دروس اين داوطبان خواند و ادامه داد: در بين دروس، درس فلسفه كه از علوم پايه‌اي به شمار مي‌رود و همچنين درس مديريت اسلامي، ‌جامعه‌شناسي و روانشناسي تبليغ نيز به شركت‌كنندگان در اين دوره‌ها ارائه مي‌شود.
وي همچنين ادامه داد: دروس روش سخنراني، ‌روش كلاس‌داري ديني، گروه‌هاي مهارتي خطابي و مهارت‌هاي جذب مخاطب نيز از جمله مباحث آموزشي در اين دوره‌هاي آموزشي خواهد بود.
نبوي خاطرنشان كرد: در اين دوره‌هاي آموزشي علاوه بر اينكه مباحث نظري به داوطلبان آموزش داده مي‌شود، مباحث علمي نيز به آنها منتقل مي‌شود.
وي همچنين گفت: آيين نگارش از مباحثي است كه براي نگارش تبليغي به ‌منظور حضور در مطبوعات و روزنامه‌هاي معتبر براي رساندن پيام به مخاطبان آموزش داده مي‌شود.
نبوي دانشجويان در حال تحصيل در اين مركز را 373 نفر عنوان كرد و گفت: سالانه در اين مركز 150 نفر پذيرش شده و تعداد فارغ‌التحصيلان اين مركز تاكنون يك‌هزار و 198 نفر است.
وي در ادامه در مورد مقطع حوزه‌هاي سفيران هدايت سخن گفت و اضافه كرد: سفيران هدايت نماد تحول‌گرايي حوزه است كه با آسيب‌شناسي از دوره‌هاي قديم و نقاط قوت و برجستگي حوزه‌هاي علميه طراحي شده است.
نبوي با اشاره به اينكه در حال حاضر 4 هزار و 700 طلبه در 48 مدرسه حوزه علميه سفيران در كل كشور در حال تحصيل هستند، بيان داشت: مقدار تحولي كه در اين حوزه‌ها اتفاق افتاده نسبت به تحول دانشگاه‌ها در سطح بالاتري است.
معاون تبليغ و آموزش‌هاي كاربردي حوزه‌هاي علميه ادامه داد: ما نتوانسته‌ايم علوم انساني را اسلامي و بومي‌سازي كنيم و براي بومي‌سازي نياز است تحولات سه دهه انقلاب را كه تمام تحولات دنيا را پرچمداري كرده است، تئوريزه كرده و به دانشجويان منتقل كنيم.
وي با اشاره به اينكه بدون ترديد امروز ابر قدرت سياسي دنيا ايران است، تصريح كرد: ايران امروز پرچم‌دار تحول در دنيا‌ست و ما شاهد هستيم نداي معنويت‌گرايي در كل دنيا به صدا درآمده است.
ثبت‌نام دوره‌هاي جديد حوزه‌هاي سفيران هدايت از امروز آغاز شده و تا 26 اسفند براي مقطع تبليغ و تا پايان فروردين ماه سال آينده براي مدارس سفيران ادامه دارد و ظرفيت پذيرش در مقطع سفيران يك‌هزار و 500 نفر در كل كشور خواهد بود.
انتهاي پيام/آ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها