عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

سارق اينترنتي استان مركزي دستگير شد

سارق اينترنتي استان مركزي دستگير شد
دوشنبه 2 اسفند 1389  03:34 ب.ظ

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان مركزي از دستگيري هكر در اين استان خبرداد.
Imageبه گزارش ساوه پورتال و به نقل از معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مركزي، احد احمدي اظهار داشت: در پي وصول پرونده قضايي از پليس آگاهي شهرستان قشم در زمينه شكايت مديرعامل يك شركت تجاري مبني برداشت غيرمجاز 20 ميليون ريال از حساب شخصي وي نزد يكي از بانك‌ها، موضوع در دستور كار كارشناسان جرايم رايانه‌اي پليس آگاهي استان قرار گرفت.
وي افزود: پس از اقدامات پليسي در زمينه موضوع، آي‌پي و يك شماره خط ايرانسل از متهم شناسايي و مورد تجزيه و تحليل فني و علمي واقع شد.
احمدي اظهار داشت: متهم با استفاده از تكنولوژي وايمكس ايرانسل با استفاده از خط جعلي به شبكه‌ اينترنت متصل شده و اقدام به برداشت از حساب شاكي كرده است.
رئيس پليس آگاهي استان افزود: پس از برداشت مبلغ فوق از حساب شاكي آن را به حساب فردي كه در اراك دارنده سايت صرافي اينترنتي است، انتقال داده بود.
احمدي اظهار داشت: پس از تحقيقات از متهم مشخص شد نامبرده نيز صرفاً واسطه بوده و متهم اصلي يك هزار و 800 دلار ارز از حساب وي نزد بانك LIBERTY انگليس برداشت كرده است.
وي عنوان داشت: در نهايت در تهران و در شهرستان قشم متهم شناسايي و در تحقيقات معموله مشخص شد وي در سال 1384 دانشجوي رشته نرم‌افزار در مقطع كارداني بوده و هم اكنون نيز دانشجوي مقطع كارشناسي رشته IT است.
رئيس پليس آگاهي استان افزود: ماموران پليس با اخذ نيابت قضايي محل اختفاي متهم را در شهرستان قزوين شناسايي و وي را دستگير كردند.
وي عنوان داشت: متهم در بازجويي انجام شده ابتدا موضوع را انكار و اظهار بي‌اطلاعي كرد كه با انجام بازجويي فني و پليسي و ارائه دلايل علمي به ناچار لب به اعتراف گشود و علاوه بر اقرار به بزه انتسابي به انجام دو مورد هك accespoint نيز اعتراف كرد كه در نهايت به دادسرا معرفي و با قرار قانوني روانه زندان شد.
احمدي گفت: در محل سكونت متهم يك دستگاه لپ‌تاپ، تعداد دو خط همراه متعلق به كشور انگلستان و تايلند، دو خط همراه ايرانسل، 100 تلفن همراه دايمي، يك هزار و 500 سي‌دي، دو دستگاه مودم و هارد ديسك كشف و ضبط شد.
منبع:

http://savehportal.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=4909&Itemid=33


bivafa_rasekhoon@yahoo.com

 

bivafa

bivafa
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 1735
محل سکونت : مرکزی
دسترسی سریع به انجمن ها