عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

نجات فایل‌های پاک شده در هاردها

نجات فایل‌های پاک شده در هاردها
دوشنبه 2 اسفند 1389  04:17 ب.ظ

 


مشکل: شما اطلاعات و فایل‌های مهمی را از هاردتان پاک کرده‌اید اما تازه وقتی متوجه این عمل شدید که Recycle Bin را نیز خالی کرده‌اید.
راه حل: تنها با کمی شانس توسط نرم‌افزارهای نجاتی مانند: PCInspectorFileRecoveryدرآدرس:  http://www.pcwelt.de/downloads/datenschutz/datensicherheit/53377/index.html
می‌توانید فایل‌های پاک شده را دوباره بازسازی کنید. چرا که دستور پاکسازی صرفا گزینه‌ها را در FAT به عنوان پاک شده معرفی می‌کند اما در حالت  فیزیکی هنوز در هارد می‌باشند. برنامه‌های نجات دهنده، از این حالت استفاده کرده و بدینوسیله می‌توانند فایل‌های پاک شده را بازسازی کنند مگر اینکه شما فایل‌های دیگری را جایگزین آنها کرده باشید. نرم‌‌افزار نامبرده شده در بالا، از سیستم‌های FAT12/16/32 و همچنین NTFS پشتیبانی کرده و نه تنها فایل‌های پاک شده از هارد بلکه از دوربین‌های دیجیتال، USB-Stickها و کارت‌های حافظه را نیز بازسازی می‌کند.
روش عمل: نرم‌افزار را بر روی درایوی که در آن تصمیم به بازسازی هیچ فایلی را ندارید نصب کرده و سپس آن را شروع کنید. حالت بازسازی را تعیین کنید. برای اینکار 3 گزینه را اجرای انتخاب خواهید دید که بنا به عمل مورد نظرتان گزینه مناسب را انتخاب می‌کنید.
1- بازسازی فایل‌های پاک شده
2- پیدا کردن فایل‌های گم شده
3- پیدا کردن درایو گم شده
برای مشکل مطرح شده در این مقاله باید از گزینه شماره یک استفاده کنید. پس از انتخاب باید مشخص کنید که قصد جستجو در یک درایو منطقی را دارید و یا یک درایو فیزیکی. پس از اتمام جستجو نرم‌افزار در پوشه‌ای جداگانه فایل‌های پاکسازی شده را به نمایش می‌گذارد. در پوشه‌ باز شده آن دسته از زیر پوشه‌ها و یا فایل‌هایی که می‌خواهید بازسازی شوند را انتخاب کنید. سپس برای ثبت کردن بر روی آیکون diskette کلیک کنید و سپس دایرکتوری را که می‌خواهید فایل‌های بازسازی شده در آنجا ذخیره شوند وارد کنید.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها