عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

۵ نکته برای بهره وری بیشتر ویندوز Xp

۵ نکته برای بهره وری بیشتر ویندوز Xp
دوشنبه 2 اسفند 1389  04:19 ب.ظ

 ● چاپ کردن از داخل مرورگرِ ویندوز اگر لازم باشد مقاله‏ای-مثلاً یک فایل وُرد- را چاپ کنید، هیچ لزومی ندارد که خودِ برنامه‏ی وُرد را به اجرا در آورید. کافی است به دنبال فایلی که می‏خواهید آن را چاپ کنید، سخت‏دیسک‏تان را بگردید، و سپس روی شکلکِ آن، کلیک راست بزنید و آخرالامر، گزینه‏ی Print را از منوی متعاقب آن انتخاب کنید. به این ترتیب، فایل مزبور به صورت خودکار و بدون اجراشدنِ برنامه‏ی وُرد، یک راست به چاپگر خواهد رسید.
● میخ کوب کردن برنامه‏ها به منوی شروع دل‏تان نمی‏خواهد برنامه‏های دوست‏داشتنی خود را به منوی Start اضافه کنید؟ برای این منظور، از منوی Start، روی All programs کلیک کنید. برنامه‏ی موردنظر خود را پیدا کرده، و روی شکلکِ آن کلیک راست بزنید، و سپس از منوی متعاقب، گزینه‏ی Pin to start menu را انتخاب کنید. تمام! یک راه دیگر برای میخ‏کوب کردن برنامه‏ها، گیردادن به شکلکِ برنامه‏ی مورد نظر در All programs و کشاندنِ آن به منوی Start است. آن برنامه اکنون به منوی Start میخ‏کوب شده است. اما برای میخ کش کردن، باید روی شکلکِ برنامه در منوی Start کلیک راست کرده سپس از منوی متعاقب آن، گزینه‏ی Unpin from start menu را انگشت بزنید.
● در منوی شروع از شکلک‏های کوچک استفاده کنید! بعد از نصب یک دو جین برنامه، منوی Start می‏تواند بیش از حد شلوغ شود. یک راه برای کاستن از این شلوغی، استفاده کردن از شکلک‏های کوچک است؛ آن هم به این ترتیب: روی منوی Start کلیک راست کرده و از منوی متعاقب آن گزینه‏ی Properties را انتخاب کنید. سپس، به زبانه‏ی Start Menu بروید و شستی Customize را کلیک کنید. اینک به زبانه‏ی General بروید، دایره‏ی Small icons را علامت زده وسپس دوبار پیاپی شستی Ok را فشار دهید.
● گشتن به دنبال یک پوشه گاهی وقت‏ها که سراغ یک فایل را می‏گیرید، یادتان نمی‏آید که آن را در کدام پوشه قرار داده‏اید، ناچار می‏شوید زانوی «چه کنم؟چه کنم؟» در بغل بگیرید. اما این راهش نیست! پیدا کردن یک فایل حتا اگر در هزار توی پیچ در پیچ زیرشاخه‏ها یک خروار خاک هم روی آن ریخته باشند، مثل آب‏خوردن است، منتها به این شرط: پوشه‏ای را که حدس می‏زنید فایل مزبور در آن قرار دارد، پیدا کرده و روی آن کلیک راست بزنید، وسپس از منوی متعاقب آن، گزینه‏ی Search را انتخاب کنید. به این ترتیب، یک پنجره‏ی جست‏وجو باز می‏شود تا پوشه‏ی منتخب و فقط همان پوشه را زیرو رو کند. این روش خیلی سریع‏تر از متوسل شدن به Find و کندو کاو در میانِ شاخه‏های انبوه سخت‏دیسک است.
● از هر جایی که هستید، پیوست ای‏میل بفرستید. این،؟ واقعاً یک ترفندِ حسابی است: اول از همه، فایلی را که می‏خواهید ای‏میل کنید، پیدا کرده و روی شکلک آن کلیک راست بزنید و از منوی متعاقب آن گزینه‏ی Send To را انتخاب نموده، و سپس روی Mail Recipient انگشت بزنید. به این ترتیب، یک پیغام پستی جدید با فایل پیوست‏شده باز خواهد شد، ولی آماده‏ی ارسال. اما چیزی که این ترفند را به یک ترفندِ حسابی تبدیل کرده است، آن است که برنامه‏ی ای‏میل شما به اجرا در نیامده است. این کار، باعث شد که فقط یک پیغام پستی جدید تولید گردد. اکنون برای فرستادن پیوست مزبور، کافی است نشانی ای‏میل گیرنده را در حوزه‏ی To وارد کنید، و هر یادداشتی‏که دوست دارید اضافه کرده، وسپس روی شکلک Send کلیک نمایید. نگران نباشید! حوزه‏های موضوع و پیوست نیز از قبل پر شده‏اند.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها