عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

هفت نکته مهم درباره مايکروسافت ويندوز ۷

هفت نکته مهم درباره مايکروسافت ويندوز ۷
دوشنبه 2 اسفند 1389  04:32 ب.ظ


 
نشريه Wired همزمان با آغاز فروش ويندوز 7 در سرتاسر جهان هفت نکته مهم را که براي خريداري و نصب اين ويندوز از اهميت بالايي برخوردار خواهند بود را مورد بررسي قرار داده است.روز 22 اکتبر روز بزرگي براي کاربران ويندوز به شمار مي رود زيرا مايکروسافت در اين روز سرانجام ويندوز 7 را براي استفاده عموم عرضه کرد در حالي که تعداد پيش سفارشهاي اين سيستم عامل در سايت آمازون در حال حاضر از سفارشهاي هري پاتر در انگلستان پيشي گرفته است. اين استقبال براي سيستم عامل 120 دلاري که عصاي جادويي و اژدها در خود نگنجانده است بسيار قابل توجه است.
در عين حال اين ميزان استقبال نشان دهنده اين امر است که کاربران بسياري ويندوز رايانه هاي خود را ارتقا خواهند داد و به طور حتم تعداد اين کاربران با گسترش ويندوز 7 در سرتاسر جهان و مشاهده بهبودها و توانايي هاي اين سيستم عامل نسبت به ويندوز پيشين افزايش قابل توجهي خواهد يافت. بر همين اساس نشريه ويرد 7 حقيقت را که قبل از نصب ويندوز 7 بر روي رايانه خود بايد بدانيد را ارائه کرده است:
ارزش ارتقا دادن را دارد:
تا به حال نکات مثبت و منفي فراواني درباره سيستم عامل جديد شرکت مايکروسافت عنوان شده است اما بسياري از کارشناسان نرم افزاري اطمينان مي دهند ويندوز 7 بهترين سيستم عاملي است که مايکروسافت در تاريخ فعاليتهايش ارائه کرده است. افرادي که از نسخه قديمي ويندوز استفاده مي کنند حتما به ارتقا دادن ويندوز خود نياز پيدا خواهند کرد و در عين حال براي خريداري رايانه هايي که از زمان توليد ويندوز 7 بر روي آنها نصب شده است نبايد هيچ تاملي به خرج داد.
براي شما گران تمام خواهد شد:
شرکت اپل نسخه به روز شده سيستم عامل خود Snow Leopard را با قيمت 30 دلار در اختيار کاربرانش قرار داد در حالي که افرادي که در گذشته از اين سيستم عامل استفاده نکرده اند نيز مي توانند از آن استفاده کنند اما افرادي که قصد استفاده از ويندوز 7 را دارند بايد حداقل 120 دلار هزينه را تقبل کنند که ممکن است متناسب با نوع نسخه ويندوز قيمت آن افزايش نيز داشته باشد.
ميزان سازش پذيري آن را با سخت افزار رايانه چک کنيد:
در واقع کاربران ويندوز جديد بايد درباره از دست دادن امکان دسترسي به برخي از تجهيزات و نرم افزارهاي رده سوم ترديد داشته باشند. با وجود اينکه مايکروسافت اعلام کرده است ويندوز 7  تقريبا با تمامي اين نوع نرم افزارها و ابزارها سازگارخواهد بود اما براي اطمينان کامل بهتر است کاربران سري به "مشاور ارتقا ويندوز 7" بزنند. اين برنامه به صورت خودکار رايانه را اسکن کرده و گزارشي از نرم افزارها و تجهيزاتي که احتمال عدم دسترسي به آنها پس از نصب ويندوز 7 بالا است را ارائه کرده و راه حل هايي را نيز پيشنهاد خواهد داد.
زمان ارائه رايانه هاي مجهز به ويندوز 7 را تحت نظر بگيريد:
مايکروسافت براي افرادي که در انتظار خريداري رايانه هايي با سيستم عامل ويندوز 7 هستند وب سايتي به نام “ديده باني رايانه” يا PC Scout ارائه کرده است که توسط آن مي توان به جستجوي رايانه هايي پرداخت که متناسب علائق کاربر باشد. اين وب سايت در واقع ليستي از رايانه هايي که اجازه استفاده از ويندوز 7 دارند را ارائه خواهد کرد. به اين شکل در صورتي که کاربر از طريق اين سايت سفارش خريداري رايانه اي مجهز به ويندوز 7 را بدهد تنها بايد 10 دلار براي حمل رايانه پرداخت کند و نيازي به پرداخت هزينه براي ويندوز نخواهد بود.
از اطلاعات ويندوز XP رايانه خود کپي پشتيباني تهيه کنيد:
کاربران ويندوز XP نمي توانند به صورت مستقيم ويندوز خود را ارتقا دهند بلکه بايد از اطلاعات خود کپي پشتيباني تهيه کنند، هارد درايو خود را فرمت کرده و نصب ويندوز را بر روي رايانه اي پاک و خالي از اطلاعات انجام دهند. پس از آن مايکروسافت ابزاري را با نام “انتقال آسان براي جابجايي فايلها” در اختيار کاربر قرار مي دهد تا فايلهاي خود را به رايانه بازگردانند. در عين حال کاربران ويندوز ويستا مي توانند بدون انتقال فايلها و اطلاعات ويندوز خود را ارتقا دهند.
ر انتخاب نسخه ويندوز دقت کنيد:
انتخاب نسخه درست ويندوز 7 به پيچيدگي گذشته نيست زيرا اکثريت کاربران خانگي به نسخه Home Permium نياز خواهند داشت و کاربران تجاري ويندوز 7 Professional را مورد استفاده قرار خواهند داد. نسخه Ultimat نيز براي اين ويندوز ارائه شده که براي تعدادي محدود از کاربراني ارائه شده است که مي خواهند هرکار ممکني را با رايانه خود انجام دهند. با اين حال بهتر است کاربران براي اطمينان بيشتر از برنامه مشاور ارتقا استفاده کنند.
به جستجوي تخفيفهاي کوتاه مدت باشيد:
مايکروسافت دوره يک هفته اي براي فروش ويژه ويندوز 7 را با نام "هفت روز ويندوز 7" برگزار خواهد کرد که طي آن شرکتهايي مانند دل و ايسر به بهترين خريداران خود بر روي ويندوز 7 تخفيف ويژه اي خواهند داد. کاربران مي توانند با کنترل پيشنهادهاي روزانه سايت ويندوز و يا ديگر سايتهايي مانند Price Grabber و يا Froogle ديگر تخفيفهاي ويژه براي ويندوز 7 را بيابند.

 

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها